Kluczowe wskaźniki efektywności

kluczowe-wskazniki-efektywnosci-kpi
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Key Performance Indicators (KPI) czyli kluczowe wskaźniki efektywności są dzisiaj jednymi z najważniejszych narzędzi zarządzania w każdej organizacji. Mają ułatwiać ocenę działania organizacji poprzez pomiar stopnia realizacji jej celów, a przez to przyczyniać się do podejmowania właściwych decyzji.

Niestety, w zbyt wielu przypadkach przyjmuje się niewłaściwe kluczowe wskaźniki efektywności, co prowadzi do nieodpowiednich działań i spowalnia projekty. Konsekwencją jest niższa jakość współpracy z innymi jednostkami i ogólne pogorszenie pozycji organizacji. Tymczasem jednym z warunków sukcesu zarządzania jest właściwe rozumienie i stosowanie wskaźników efektywności, a początkiem tego rozumienia — ich podział na wskaźniki rezultatu i wskaźniki efektywności.

Celem książki Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie jest wsparcie organizacji w opracowywaniu, wdrażaniu i stosowaniu najskuteczniejszych, zwycięskich KPI, czyli takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić poprzez sukcesywne dostosowywanie codziennych działań do strategicznych celów organizacji. David Parmenter pokazał, w jaki sposób osoby zarządzające mogą uniknąć najgroźniejszych pułapek i stworzyć KPI, które staną się cennym narzędziem zarządczym.

Zaprezentowana w książce metodologia jest prosta, zrozumiała, a przede wszystkim praktyczna. Dla każdego, kto ma wdrożyć KPI w swojej organizacji, ta książka okaże się bezcenna.

Działania służące badaniu efektywności zawodzą w organizacjach na całym świecie, niezależnie od tego, czy są to firmy międzynarodowe, instytucje rządowe, czy też organizacje non-profit. Stosowane w nich miary zostały stworzone bez powiązania z krytycznymi czynnikami sukcesu organizacji. Miary te często bywają miesięczne lub kwartalne. Zarząd weryfikuje je i stwierdza: „To był dobry kwartał” lub „To był zły miesiąc”.

Miary efektywności powinny pomagać organizacji w dostosowaniu codziennych czynności do strategicznych celów. Ta książka została napisana po to, aby pomóc organizacjom w zakresie opracowywania, wdrażania i stosowania najskuteczniejszych, „zwycięskich” kluczowych wskaźników efektywności (ang. Key Performance Indicators — KPI), czyli takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić.

Z Przedmowy

David Parmenter, autor książki Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie, jest czołowym ekspertem w zakresie tworzenia KPI, znanym ze skłaniających do myślenia, żywiołowych sesji, dzięki którym wiele organizacji zmieniło swoje podejście do zarządzania efektywnością i radykalnie poprawiło skuteczność. Prowadził warsztaty z udziałem tysięcy uczestników z 30 krajów, pracował dla firm Ernst & Young, BP Oil Ltd, Arthur Andersen i PricewaterhouseCoopers. Jest członkiem Związku Koncesjonowanych Księgowych Anglii i Walii. Regularnie publikuje w czasopismach profesjonalnych i biznesowych. Jest także autorem wielu książek o tej tematyce.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Kluczowe wskaźniki efektywności

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Kluczowe wskaźniki efektywności

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej