Kluczowe wskaźniki efektywności

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Key Performance Indicators (KPI) czyli kluczowe wskaźniki efektywności są dzisiaj jednymi z najważniejszych narzędzi zarządzania w każdej organizacji. Mają ułatwiać ocenę działania organizacji poprzez pomiar stopnia realizacji jej celów, a przez to przyczyniać się do podejmowania właściwych decyzji.

Niestety, w zbyt wielu przypadkach przyjmuje się niewłaściwe kluczowe wskaźniki efektywności, co prowadzi do nieodpowiednich działań i spowalnia projekty. Konsekwencją jest niższa jakość współpracy z innymi jednostkami i ogólne pogorszenie pozycji organizacji. Tymczasem jednym z warunków sukcesu zarządzania jest właściwe rozumienie i stosowanie wskaźników efektywności, a początkiem tego rozumienia — ich podział na wskaźniki rezultatu i wskaźniki efektywności.

Celem książki Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie jest wsparcie organizacji w opracowywaniu, wdrażaniu i stosowaniu najskuteczniejszych, zwycięskich KPI, czyli takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić poprzez sukcesywne dostosowywanie codziennych działań do strategicznych celów organizacji. David Parmenter pokazał, w jaki sposób osoby zarządzające mogą uniknąć najgroźniejszych pułapek i stworzyć KPI, które staną się cennym narzędziem zarządczym.

Zaprezentowana w książce metodologia jest prosta, zrozumiała, a przede wszystkim praktyczna. Dla każdego, kto ma wdrożyć KPI w swojej organizacji, ta książka okaże się bezcenna.

Działania służące badaniu efektywności zawodzą w organizacjach na całym świecie, niezależnie od tego, czy są to firmy międzynarodowe, instytucje rządowe, czy też organizacje non-profit. Stosowane w nich miary zostały stworzone bez powiązania z krytycznymi czynnikami sukcesu organizacji. Miary te często bywają miesięczne lub kwartalne. Zarząd weryfikuje je i stwierdza: „To był dobry kwartał” lub „To był zły miesiąc”.

Miary efektywności powinny pomagać organizacji w dostosowaniu codziennych czynności do strategicznych celów. Ta książka została napisana po to, aby pomóc organizacjom w zakresie opracowywania, wdrażania i stosowania najskuteczniejszych, „zwycięskich” kluczowych wskaźników efektywności (ang. Key Performance Indicators — KPI), czyli takich miar efektywności, które mogą bardzo wiele zmienić.

Z Przedmowy

David Parmenter, autor książki Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). Tworzenie, wdrażanie i stosowanie, jest czołowym ekspertem w zakresie tworzenia KPI, znanym ze skłaniających do myślenia, żywiołowych sesji, dzięki którym wiele organizacji zmieniło swoje podejście do zarządzania efektywnością i radykalnie poprawiło skuteczność. Prowadził warsztaty z udziałem tysięcy uczestników z 30 krajów, pracował dla firm Ernst & Young, BP Oil Ltd, Arthur Andersen i PricewaterhouseCoopers. Jest członkiem Związku Koncesjonowanych Księgowych Anglii i Walii. Regularnie publikuje w czasopismach profesjonalnych i biznesowych. Jest także autorem wielu książek o tej tematyce.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Kluczowe wskaźniki efektywności

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.