Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu

Znany polski ekonomista – Ryszard Petru – w swojej najnowszej książce Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu próbuje odpowiedzieć między innymi na pytania o genezę trwającego kryzysu gospodarczego oraz z dystansu przyjrzeć się narosłej wokół niego debacie. Publikacja dedykowana jest każdemu, kto pragnie zdobyć wiedzę na temat otaczającego go świata, a nie tylko specjalistom.

Książka Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu jest efektem rozmowy Ryszarda Petru z dziennikarzem Łukaszem Lipińskim, który wciela się tu w rolę zainteresowanego laika. Tworzy ją opowieść o wydarzeniach, jakie miały miejsce w światowej gospodarce od początku kryzysu, o mechanizmach, jakie do nich doprowadziły i ich konsekwencjach.

Autor stawia sobie za cel przede wszystkim przedstawienie całościowych mechanizmów rządzących kryzysem. Następnie obalenie wielu zagnieżdżonych w naszej świadomości stereotypów i mitów na jego temat. Po trzecie, Petru przygląda się sposobom radzenia sobie z kryzysem przez Amerykę i Europę, by następnie odpowiedzieć na pytanie, czy obecna sytuacja to koniec kapitalizmu takiego, jaki znaliśmy dotychczas. Wreszcie, ostatnim wyzwaniem tej książki jest ustalenie, czy kryzys zmienił podstawowe prawa ekonomii, które do tej pory braliśmy za pewnik.

Żyjemy w czasach, w których gospodarka globalna ma coraz większy wpływ na nasze życie, a ludzie są coraz bardziej tego świadomi.

Ryszard Petru

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej