,

Na rozdrożach Lean Management. Przewodnik wdrożeniowy dla menadżerów

Na rozdrożach Lean Management
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.7 / 3

Wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorstwami w obecnym czasie, wymagają znajomości wdrażania sprawdzonych sposobów zarządzania. Lean Management wydaje się taką właśnie drogą. Opisany w książce „Na rozdrożach Lean Management” jest ciekawą odpowiedzią na czasy recesji oraz innych kataklizmów. Nawet tych indywidualnych.

Lean Management – tylko dla motoryzacji?

Lean Management, to zgodnie z definicją, którą można przeczytać na stronie smartlean.pl, odpowiedź na zmieniające się warunki gospodarcze oraz na rosnącą konkurencję. Firma, działająca według zasad Lean skupia się na tworzeniu maksymalnej wartości dla klienta przy korzystaniu z minimalnych zasobów.

Robert Kagan i Małgorzata Jakubik są praktykami Lean Management. Ten system zarządzania, który narodził się w fabrykach Toyoty może pomóc przedsiębiorstwom w pokonaniu obecnych trudności oraz w osiągnięciu sukcesów. Lean Management, który prezentują autorzy książki „Na rozdrożach Lean Management”, można stosować w takich dziedzinach, jak: sektory usługowe, ochrona zdrowia, logistyka, budownictwo, informatyka, a nawet sektor publiczny.

Choć wielu ludzi ma opory do stosowania Lean Managementu w swoich organizacjach, myśląc, że znajduje ona zastosowanie tylko w świecie motoryzacji, to po lekturze książki „Na rozdrożach Lean Management” zmienią zdanie.

Praktyka – nie teoria

Niewątpliwym atutem książki „Na rozdrożach Lean Management” są przykłady, w których prawdopodobnie odnajdziesz siebie i swoje problemy. Pokazują one, że proces wprowadzenia oraz komunikowania Lean Management musi odbywać się w sposób otwarty i partnerski. Wszystko w ramach wewnętrznej komunikacji w firmie. 

Po drugie – każdy proces – w tym wdrażanie Lean Management ma odbywać się stopniowo i w sposób przemyślany. Tu przydają się bezcenne przykłady z życia wzięte, które opisują autorzy książki Robert Kagan oraz Małgorzata Jakubik. 

Po trzecie – warto dobierać odpowiednie cele dla pracowników. W książce „Na rozdrożach Lean Management” znajdziesz przykłady pokazujące, że hasło „pracować, żeby coś było robione” jest drogą donikąd.

Ale co ja będę z Lean miał?

Dla przedsiębiorców nie liczy się w większości droga, a język korzyści. Jeśli więc jesteś tym szefem, który chce usłyszeć, co z tego będzie miał, albo jesteś pracownikiem, chcącym przekonać do Lean swojego przełożonego, to łap najważniejsze korzyści, o których dowiesz się z książki „Na rozdrożach Lean Management”.

Istnieje duża szansa na obniżenie kosztów produkcji. Stosując Lean Management możesz znacznie szybciej i skuteczniej wprowadzać nowe produkty na rynek. Lean Management ma nawet wpływ na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Jest klarowną odpowiedzią na potrzeby zrównoważonego rozwoju.

Pamiętaj, że powyższe przykłady to tylko mała część z tego, czego nauczysz się z książki Roberta Kagana i Małgorzaty Jakubik. Jeśli jeszcze jej nie kupiłeś – to zrób to teraz, bo taka propozycja walki o lepsze jutro w firmie nie trafia się często.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Na rozdrożach Lean Management. Przewodnik wdrożeniowy dla menadżerów

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Na rozdrożach Lean Management. Przewodnik wdrożeniowy dla menadżerów

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej