Skuteczny lider lean

Sprawdź, gdzie kupić
Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać

Andrzej Krótki jest specjalistą lean i doskonali procesy zachodzące w firmach. Książka Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać to propozycje zmian schematów funkcjonujących w polskich przedsiębiorstwach.

JAK ROZWIAĆ MGŁĘ POJĘCIOWĄ?

Samo pojęcie „lean” należy do skomplikowanych. Według definicji słownikowej, jest to strategia zarządzania firmą, oparta na dostarczaniu klientom produktów/usług jakich oczekują. Niewiele także mówi nam zasada 5S, o której czytamy, że pochodzi od pięciu japońskich słów rozpoczynających się na literę “S“, symbolizujących kolejne kroki: seiri (sortowanie), seiton (systematyka), seiso (sprzątanie), seiketsu (standaryzacja) oraz shitsuke (samodyscyplina). Andrzej Krótki zdaje sobie z tych zawiłości sprawę i pomaga rozwiać pojęciową mgłę. Przywołuje swoją praktykę związaną z usprawnianiem polskich firm.

PRZYWOŁANIE OSOBISTEJ PRAKTYKI LEAN

W hucie autor rozpoczął pracę od sporządzenia raportów o efektywności, specyfice i szybkości pracy. Zauważył, że język tamtejszych dokumentów jest niekomunikatywny oraz spostrzegł, że pracownicy nie są chwaleni, nie zgłaszają swoich uwag i koncepcji. Dzięki cyklowi szkoleń i warsztatów, ulepszył działania firmy, a poprzez wprowadzenie zmian w etapach produkcji, proces nie tylko stał się szybszy, ale i bardziej oszczędny.  Druga przywołana firma dostarczała zamówienia do sklepu internetowego. Andrzej Krótki doprowadził do integracji pracowników – wszyscy zaczęli mieć wpływ na rozwój firmy, więc ich zaangażowanie wzrosło. Kolejnym przystankiem była firma typowo handlowa, z oddziałami w wielu miastach. Specjalista pomógł ujednolicić wiedzę wszystkich pracowników i usprawnić działania, np. wprowadzając automatyczny generator standardowych umów bez konieczności sporządzania każdej umowy osobno. 

WYWIAD z Andrzejem Krótkim, autorem książki “Skuteczny Lider Lean” – Instytut Doskonalenia Produkcji

DOCENIANIE PRACOWNIKÓW I DOKŁADNA ANALIZA PROCESÓW FIRMY POWINNOŚCIĄ LIDERA

Autor książki Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać, podkreśla, że talenty pracowników należy twórczo wykorzystywać, ale też ważnym jest, aby zwierzchnicy dokładnie orientowali się w procesach firmy. Pozytywnie wpłynie to na ich wiarygodność. Andrzej Krótki doradza mapowanie strumienia wartości – dokładną analizę procesów, polegającą na podzieleniu ich na etapy i zapisaniu, ile czasu zajmuje każda czynność. Wyłoni to wartość dodaną, jak i marnotrawstwa w firmie. Specjalista lean powinien przekazywać swoją wiedzę z życzliwością, posługiwać się prostym językiem oraz więcej słuchać, niż mówić. Autor książki Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać następnie przywołuje osoby, które nauczyły go przydatnych rzeczy, a całą publikację wieńczy opowieścią o usprawnieniach życia w Korei Południowej. 

PRZYDATNE KOMPEDIUM WIEDZY O STRATEGIACH LEAN

Książka Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać Andrzeja Krótkiego z pewnością przyda się zwykłym ludziom, jak i liderom. Warto, aby zaangażowani szefowie i pracownicy zaopatrzyli się w egzemplarze tej praktycznej publikacji. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.