Skuteczny lider lean

Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Andrzej Krótki jest specjalistą lean i doskonali procesy zachodzące w firmach. Książka Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać to propozycje zmian schematów funkcjonujących w polskich przedsiębiorstwach.

JAK ROZWIAĆ MGŁĘ POJĘCIOWĄ?

Samo pojęcie „lean” należy do skomplikowanych. Według definicji słownikowej, jest to strategia zarządzania firmą, oparta na dostarczaniu klientom produktów/usług jakich oczekują. Niewiele także mówi nam zasada 5S, o której czytamy, że pochodzi od pięciu japońskich słów rozpoczynających się na literę „S„, symbolizujących kolejne kroki: seiri (sortowanie), seiton (systematyka), seiso (sprzątanie), seiketsu (standaryzacja) oraz shitsuke (samodyscyplina). Andrzej Krótki zdaje sobie z tych zawiłości sprawę i pomaga rozwiać pojęciową mgłę. Przywołuje swoją praktykę związaną z usprawnianiem polskich firm.

PRZYWOŁANIE OSOBISTEJ PRAKTYKI LEAN

W hucie autor rozpoczął pracę od sporządzenia raportów o efektywności, specyfice i szybkości pracy. Zauważył, że język tamtejszych dokumentów jest niekomunikatywny oraz spostrzegł, że pracownicy nie są chwaleni, nie zgłaszają swoich uwag i koncepcji. Dzięki cyklowi szkoleń i warsztatów, ulepszył działania firmy, a poprzez wprowadzenie zmian w etapach produkcji, proces nie tylko stał się szybszy, ale i bardziej oszczędny.  Druga przywołana firma dostarczała zamówienia do sklepu internetowego. Andrzej Krótki doprowadził do integracji pracowników – wszyscy zaczęli mieć wpływ na rozwój firmy, więc ich zaangażowanie wzrosło. Kolejnym przystankiem była firma typowo handlowa, z oddziałami w wielu miastach. Specjalista pomógł ujednolicić wiedzę wszystkich pracowników i usprawnić działania, np. wprowadzając automatyczny generator standardowych umów bez konieczności sporządzania każdej umowy osobno. 

https://www.youtube.com/watch?v=Z54aUHFcjqc
WYWIAD z Andrzejem Krótkim, autorem książki „Skuteczny Lider Lean” – Instytut Doskonalenia Produkcji

DOCENIANIE PRACOWNIKÓW I DOKŁADNA ANALIZA PROCESÓW FIRMY POWINNOŚCIĄ LIDERA

Autor książki Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać, podkreśla, że talenty pracowników należy twórczo wykorzystywać, ale też ważnym jest, aby zwierzchnicy dokładnie orientowali się w procesach firmy. Pozytywnie wpłynie to na ich wiarygodność. Andrzej Krótki doradza mapowanie strumienia wartości – dokładną analizę procesów, polegającą na podzieleniu ich na etapy i zapisaniu, ile czasu zajmuje każda czynność. Wyłoni to wartość dodaną, jak i marnotrawstwa w firmie. Specjalista lean powinien przekazywać swoją wiedzę z życzliwością, posługiwać się prostym językiem oraz więcej słuchać, niż mówić. Autor książki Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać następnie przywołuje osoby, które nauczyły go przydatnych rzeczy, a całą publikację wieńczy opowieścią o usprawnieniach życia w Korei Południowej. 

PRZYDATNE KOMPEDIUM WIEDZY O STRATEGIACH LEAN

Książka Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać Andrzeja Krótkiego z pewnością przyda się zwykłym ludziom, jak i liderom. Warto, aby zaangażowani szefowie i pracownicy zaopatrzyli się w egzemplarze tej praktycznej publikacji. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Skuteczny lider lean

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Skuteczny lider lean

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej