Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii

Sygnał i szum czyli jak prognozować przyszłość w erze technologii.

Żyjemy w czasach zdominowanych przez technologię. Codziennie jesteśmy zalewani nowymi informacjami. W takich warunkach formułowanie trafnych prognoz jest niezmiernie skomplikowane, a przecież od tego często zależy przyszłość nie tylko pojedynczych ludzi, ale i całych narodów. Czy da się więc trafnie przewidzieć, co może się wydarzyć, czy może jesteśmy skazani na działanie po omacku?

Odpowiedź znajdziemy w książce Sygnał i szum. Przedstawia ona temat rozwoju technologii i postępu naukowego. Dowiemy się z niej, dlaczego jesteśmy mądrzejsi niż najlepszy komputer. Poznamy również spektakularne błędy, które mogą popełnić tylko ludzie. Nate Silver zabiera nasz w podróż po zakamarkach ludzkiego umysłu i sztuce podejmowania decyzji w obliczu ogromnej ilości danych, którymi jesteśmy codziennie bombardowani. W książce znajdziemy również interesujące rozważania na temat umiejętności i braku umiejętności prognozowania przyszłości między innymi w takich dziedzinach, jak finanse, sport, polityka, pogoda czy gry hazardowe. Sygnał jest prawdą, a szumem jest to wszystko, co odciąga od niego naszą uwagę.

Nate Silver jest statystykiem oraz pisarzem. Specjalizuje się w analizowaniu baseballu oraz prognozach wyborczych. Jest redaktorem naczelnym bloga „FiveThirtyEight” oraz specjalnym korespondentem ABC News.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej