To jest marketing!

To jest marketing! Nie zostaniesz zauważony, dopóki nie nauczysz się widzieć
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Seth Godin to ceniony marketingowiec. Jest członkiem Galerii Sław Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu, organizuje warsztaty marketingowe oraz napisał kilkanaście bestsellerów dotyczących branży. Dziś przyjrzymy się jednemu z nich, a dokładnie „To jest marketing! Nie zostaniesz zauważony, dopóki nie nauczysz się widzieć”.

Cienie i blaski marketingu

Autor konfrontuje w książce staroświeckie ujęcie marketingu z nowoczesnym, ukazując „ludzką” twarz tej dziedziny. Kiedyś najważniejsza była reklama. Teraz natomiast marketingowiec, poprzez swoje działania, uczy się rozumieć pragnienia c i ich sposób widzenia świata. Nieustannie szuka także dróg wiodących do likwidacji problemów. Minęły już czasy bezwstydnej maksymalizacji zysków, żerowania na naiwności, hype’u, kakofonii szumu i SPAM-u. 

Doświadczony marketingowiec wie, że twórcze jednostki modyfikują świat,  wykorzystuje w pracy empatię i koncentruje się na najmniejszym opłacalnym rynku oraz na pozyskaniu ciekawości tych, którym służy. Nie popełnia błędów polegających na wprowadzaniu ambitnych, prawie niemożliwych zmian, bądź na używaniu nic nieznaczących słów.  

Marketingowa obietnica i strategia 

Marketingowiec składa obietnicę związaną z planowaną zmianą i zadedykowaną wyłącznie ludziom, będącym odpowiednimi kandydatami do zmiany. Sęk w tym, że trzeba wiedzieć, do kogo skierowana jest promocja, znać marzenia i poglądy takich osób oraz dopasowywać stawki do zasobności ich portfeli. W tym celu musi zdefiniować najmniejszy opłacalny rynek – grupę potencjalnie idealną dla produktu. 

Myślący przedsiębiorca zawsze „przepuszcza” klientów przez tzw. lejek – na dole „wychodzą” zaangażowani klienci, reszta „wycieka na boki”. Pamięta, że nie da się zadowolić wszystkich, ogranicza więc manewry do neofili – odbiorców, których przeszkody może natychmiast usunąć.  By to osiągnąć, nowoczesny marketingowiec powinien wyzbyć się starych schematów i rozpocząć nową narrację, przeistaczającą klienta na poziomie emocjonalnym – w marketingu bowiem sprzedaje się tak naprawdę uczucia, a nie zadania, czy rzeczy. Jakiego typu uczucia? Przynależności, bezpieczeństwa, czasem również dominacji lub prestiżu (klient nie podejmuje decyzji w próżni, ale na podstawie tego, jak ocenia własne stado). 

Seth Godin – THIS is Marketing

Efektywna strategia marketingowa zawiera elementy odwagi, gotowości do zaburzenia istniejącego wzorca i ładunek właściwie wyważonego napięcia, które tylko konkretny produkt pomoże rozładować. Napięcie doskonale rozładowuje błyskotliwa reklama. Obecnie, łatwo, precyzyjnie i szybko przeprowadza się ją w Internecie. Rodzaj wirtualnego marketingu to subskrypcje – jeśli chcemy otrzymać od internautów przyzwolenie, musimy im coś obiecać.  

Seth Godin rekomenduje na koniec zbudowanie mostu nad przepaścią, łączącego to, co sprawdzone z innowacjami. 

Mądry i zabawny poradnik 

Książka „To jest marketing! Nie zostaniesz zauważony, dopóki nie nauczysz się widzieć” jest publikacją pełną humoru i mądrości. Uważnie przeanalizowane spostrzeżenia Setha Godina oraz przytaczane przez niego historie wniosą wiele dobrego do życia marketingowców i konstruktywnie wesprą w spełnianiu zawodowych zamierzeń.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić To jest marketing!

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce To jest marketing!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej