Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia

Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia. Poznaj 10 typów czasu i efektywnie reaguj na wyzwania
Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia. Poznaj 10 typów czasu i efektywnie reaguj na wyzwania
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Brian Tracy jest autorem psychologiczno-motywacyjnych bestsellerów. Niedawno w moje ręce wpadła kolejna pozycja autora, Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia. Pora przyjrzeć się instrukcjom sławnego twórcy. Może któraś z nich odmieni Wasze życie?

Samopoznanie najważniejszym wykładnikiem osobistego sukcesu

Książka Briana Tracy analizuje wielowymiarowe pojęcie czasu i stara się udowodnić, że możliwym jest harmonijne wypełnianie roli efektywnego pracownika, zaangażowanego członka rodziny oraz uduchowionej istoty, dążącej do samopoznania. W Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia, Tracy przywołuje napis ze świątyni Apollina w starożytnej Grecji: „Poznaj samego siebie”. Cytat ten może zarazem stanowić główną maksymę książki. Kluczowym bowiem jest, aby obiektywie ocenić własne umiejętności i poszukiwać zawodu w pełni wykorzystującego najlepsze cechy.

Jak zmaksymalizować efektywność czasu pracy?

Gdy zdamy sobie sprawę z tego, co nam w duszy gra, należy jasno sprecyzować listę prywatnych celów i ułożyć je według hierarchii ważności. Najbogatsi ludzie posiadają klarowną osobistą misję, zgodnie z którą układają życie. Człowiek sukcesu powinien wyrobić w sobie samodyscyplinę oraz unikać dekoncentrujących czynników podczas pracy: częstego sprawdzania nowinek w Internecie, bezwartościowych rozmów z kolegami, czy wykonywania pozasłużbowych telefonów. Przedsiębiorcy należący do światowej czołówki nie boją się także ryzyka, wyjścia ze sfery komfortu oraz ufają intuicji. Nie wyszukują wymówek usprawiedliwiających zaniechania i lenistwo.

Nie marnuj wolnych chwil!

Czas wolny jest szalenie ważny dla naszego potencjału. Zamiast więc spędzać długie godziny przed telewizorem, uczęszczajmy na różne szkolenia doskonalące, by konsekwentnie zwiększać swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Otaczaj się życzliwymi i bliskimi ludźmi

W jaki jeszcze sposób można marnować czas? Spędzając go w towarzystwie ludzi negatywnych i toksycznych. Brian Tracy zachęca do zerwania kontaktu z osobami źle na nas działającymi. Warto także planować wakacje z wyprzedzeniem, a podczas urlopu maksymalnie odciąć się od pracy i rozwijać rodzinno-przyjacielskie relacje.

Wysypiaj się i medytuj

Książkę wieńczy analiza czasu spędzanego na praktyce duchowej. Co jest istotne dla wyciszenia? Przede wszystkim dobry sen – niewyspanie sprzyja nerwowości. Brian Tracy akcentuje również znaczenie medytacji dla prowadzenia satysfakcjonującego życia. Medytacja doskonale oczyszcza umysł i zwiększa uważność.

Czy wskazówki Briana Tracy są w pełni słuszne?

Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia to wartościowa książka. Tracy zapomina jednak, że czas spędzany w pracy służy też budowaniu relacji międzyludzkich – czytając ten poradnik można wręcz odnieść wrażenie, że pracownik powinien zamienić się w pozbawionego emocji robota. Tymczasem, wielu z nas w trakcie wypełniania zawodowych obowiązków poznaje nowych znajomych, a nawet przyjaciół. Doradzam więc i zachęcam do zachowania zdrowej równowagi, tak aby praca nie kojarzyła się tylko z bezdusznym kieratem, ale i stanowiła płaszczyznę dla budowania więzi międzyludzkich.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej