Zmierzch Homo Economicus

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Zmierzch Homo Economicus to najnowsza pozycja autora cieszącej się sukcesami „Ekonomii dobra i zła”. Nowa książka stanowi ponowną próbę odnowienia wiary w ekonomię i przedstawienia jej jako nauki z ludzką twarzą.

W 2011 roku w Oksfordzie Roman Chlupaty przeprowadził z Tomasem Sedlackiem wywiad, który początkowo był przeznaczony do emisji na antenie radia. Wyszła jednak z niego oryginalna i prosta w odbiorze refleksja nad skomplikowanym problemem. Za pomocą inspirujących porównań i metafor nawiązujących do takich dziedzin nauki, jak fizyka, literatura i biologia Sedlacek i Orrell wnikają do istoty systemu, skłaniając czytelników do myślenia i proponując im rozwiązania. I co więcej robią to z humorem.

Tym razem Tomas Sedlacek, członek Krajowej Rady Gospodarczej i były doradca Vaclava Havla do spraw ekonomicznych, nie zwraca się do czytelników jako autor, lecz raczej dyskutant lubiący nakłaniać do dialogu. Poprzez pytania i odpowiedzi stara się dociec istoty obecnego kryzysu finansowego, politycznego i społecznego. Jako partnera do dyskusji wybrał kanadyjskiego matematyka i ekonomistę Davida Orella, który również lubi rozbijać stary ład i rozumie, że nie uzdrowimy systemu, jeśli nie zrobimy kroku w nieznane.

Wydawnictwo: Studio Emka | Data wydania: listopad 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zmierzch Homo Economicus

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zmierzch Homo Economicus

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej