Ciemna strona Wall Street

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Ciemna strona Wall Street opowiada o spektakularnych wyczynach na Wall Street. Jest to prawdziwa historia byłego tradera Gallon Group, Turneya Duffa, któa ukazuje świat Wall Street po godzinach. Świat, w którym nikt nie stroni od narkotyków i wybujałych ekscesów seksualnych, gdzie milionowe prowizje z transakcji trafiają tylko do tych najsprytniejszych. Jest to również żywy opis zdarzeń w wyjątkowy sposób ukazujący korzyści i pokusy giełdowego życia.

Turney Duff jest zwyczajnym ciekawym świata chłopakiem z Kennebunk w stanie Main. Po nieudanych próbach rozpoczęcia kariery dziennikarskiej otrzymuje propozycję stażu w firmie Morgan Stanley. Tam poznaje zasady, które rządzą światem traderów, gdzie kupujący, stawiający ogromne sumy, licząc na wzrost lub spadek wartości akcji, uznawani są za osobników alfa, a sprzedający – brokerzy dbający o ich interesy – są zawsze gotowi zaspokajać ich potrzeby.

Jak bardzo, Turney odkrył ze zdziwieniem, gdy w roku 1999 dołączył do pracowników Galleon Group – wielkiej firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi założonej przez Raja Rajaratnama. Tu po raz pierwszy dostaje szansę decydowania o transakcjach, dzięki czemu szybko integruje się ze współpracownikami i czerpie od nich cenne wskazówki. Pochłania go również światek ich hedonistycznych uciech. W następnej firmie, Arus Partners i J.L. Berkowitz, wspina się na zawodowy szczyt, by jednocześnie spaść na dno. Za dnia utalentowany trader, a nocą ekstrawagancki klubowicz, nie stroniący od narkotyków, którymi próbuje zagłuszyć trawiącą wewnętrzną pustkę.

Książka Ciemna strona Wall Street to porywająca podróż przez mroczny świat Wall Street i jednocześnie ujmujący autoportret młodego człowieka, który decyduje się na porzuceniu posady i rezygnację z siedmiocyfrowej pensji, żeby ratować samego siebie. To jedna z najlepszych książek o „dorastaniu na Ulicy” jaką kiedykolwiek napisano.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Ciemna strona Wall Street

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Ciemna strona Wall Street

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej