Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję

Marketing w twojej. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
5 / 3

Norbert Oruba to wykładowca, prelegent oraz praktyk marketingu, pracujący dla międzynarodowych i polskich marek. Na podstawie swojej rozległej wiedzy napisał „Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję”. Przyjrzyjmy się wspólnie tej książce. 

Jak się reklamować w Internecie?

W pierwszym rozdziale autor podkreśla, że blog firmowy dobrze wpływa na wizerunek firmy. Jeśli wykazujemy się systematycznością we wstawianiu wpisów, algorytmy Google poprawiają widoczność naszej strony. Blogowe treści najlepiej tworzyć za pośrednictwem CMS-a i WordPressa, zaś w kontekście merytoryki, kierować się Zasadami Odwróconej Piramidy oraz 5 W. W rozdziale poświęconym systemowi Google Ads, dowiadujemy się, że pomaga on konstruować reklamy w wyszukiwarce i na stronach partnerskich, obsługuje różne typy reklam i rozliczeń, a po zakończeniu kampanii sporządza staranny raport.

Przechodząc do social mediów, Oruba zapewnia, że reklamę efektywnie zorganizujemy wspierając się Facebookiem, Instagramem, LinkedInem, TikTokiem, czy Twitterem, a szczególną potęgę stanowią virale i real-time marketing. Otrzymujemy też porady dotyczące zażegnania kryzysu i wskazówki odnoszące się do budowania marki osobistej. W następnej części zapoznajemy się z influencer marketingiem: zgłębiamy jego wady i zalety oraz zaznajamiamy się z tajnikami owocnej współpracy na linii firma-influencer (składają się na nią szacunek, autentyczność i elastyczność). Chociaż zdarzają się przypadki wirtualnych influencerów, nadal posiadają oni liczne ograniczenia.     

Ta książka zdecydowanie wypełnia lukę wśród książek marketingowych na rodzimym rynku. Składa w całość poszczególne gałęzie marketingu, które autor wybrał, przetestował i wdrożył w życie. To klasyczna mieszanka gałęzi marketingowych przedstawiona w formie dostosowanej do otaczającej nas rzeczywistości – świata pogrążonego w pandemii COVID-19. Każda firma, która chce obecnie zarabiać na promocji, powinna zapoznać się ze wskazówkami Norberta.

Grzegorz Borowiec, e-commerce manager GlobKurier.pl

Walka z kryzysem i marketingowe prognozy 

Dalszy fragment rozważań skupia się na sytuacjach kryzysowych. Jeżeli nadciągają problemy, powinniśmy przede wszystkim uspokoić pracowników i zastanowić się, kto będzie zarządzał kryzysem, gdy ten już wybuchnie. Rekomendowaną praktyką jest utworzenie specjalnego sztabu składającego się z członków stałych, rzecznika, specjalisty ds. HR-u oraz z członków zmiennych. Organizując konferencję/wydając oświadczenie, pamiętajmy o komunikatywnym języku i bądźmy prawdomówni. 

Oruba częstuje nas ponadto pożytecznymi marketingowymi faktami, a także pyta ekspertów o marketingowe prognozy. Oto kilka z nich: 1. Marketing przyszłości skoncentruje się na człowieku i doświadczeniu klienta; 2. Marketerzy muszą słuchać i się uczyć, nie tylko promować i sprzedawać; 3. Większość marek stanie się globalnych, spychając krajowe na margines; 4. Pożądany marketer to ktoś kreatywny, krytycznie myślący i specjalizujący się w określonej dziedzinie; 5. Znacznie rozwinie się świat cyfrowy, influencer marketing i ochrona danych. 

Kompendium wiedzy marketera

Na pożegnanie Norbert Oruba serwuje nam niezbędnik marketera, czyli przydatne narzędzia służące do długofalowej promocji. Wymienia m.in. Google Analitycs, Pixabay, Evernote, czy BRAND24.  

Książka „Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję” to klarowne i dobrze zredagowane kompendium wiedzy każdego marketera – z czystym sumieniem można je polecić czytelnikom obracającym się w sferze marketingu.  

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Marketing w twojej firmie. Narzędzia, których potrzebujesz, by skutecznie prowadzić promocję

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej