, ,

Marketing 5.0. Technologie Next Tech

Marketing 5.0. Technologie Next Tech
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Philip Kotler to emerytowany profesor Kellogg School of Management, Hermawan Kartajaya założył MarkPlus, Inc., a Iwan Setiawan jest dyrektorem generalnym w tej firmie. Wspólnie napisali: „Marketing 5.0 – Technologie Next Tech”. Zajrzyjmy do książki. 

Wyzwania cyfryzacji

Marketing 3.0 był ostatnim etapem marketingu tradycyjnego, w marketingu 4.0 erę cyfrową wykorzystywano w stopniu podstawowym, zaś marketing 5.0 to nowe cyfrowe realia warunkowane pandemią. W technologiach next tech liczy się sztuczna inteligencja – NLP, technologia sensorowa i robotyka. 

Wyzwania świata cyfrowego? Przepaść cyfrowa i pokoleniowa: baby boomersi, pokolenie X, milenialsi, pokolenie Z i alfa inaczej podchodzą do obecności technologii w życiu. Ponadto, chociaż cyfryzacja często wyrównuje szanse, wciąż zachodzi polaryzacja w pracy, stylach życia, światopoglądach oraz w rynkach. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na imperatyw zrównoważonego wzrostu, zakładający różnorodność, inkluzję i równe szanse. 

Prospołeczne technologie i strategie cyfryzacji 

Technologie stają się pożądane, gdy promują kontakty społeczne. Dowodem na to, że technologia łączy ludzi jest crowdsourcing, czy dzielenie się informacjami na blogach, forach. 

Pandemia i dystans społeczny wymusiły na firmach szybszą cyfryzację. Wskazówki: klientów do kanałów cyfrowych przeniesiemy zachęcając do przejścia na rozwiązania cyfrowe i identyfikując­­ źródła frustracji, potencjał cyfrowy zbudujemy inwestując w infrastrukturę, opracowując cyfrowe doświadczenie konsumenckie i ustanawiając silną organizację cyfrową, natomiast cyfrowe przywództwo wzmocnimy poprzez wdrożenie zaawansowanej technologii i wprowadzanie nowych doświadczeń konsumenckich. Wszystkie te metody umożliwią nam ugruntowanie pozycji lidera.

Książka pojawiła się w odpowiednim momencie i świetnie wpisuje się w obecne czasy pandemii. Przedłużająca się kwarantanna wprowadzona w wielu krajach zmusiła wiele firm do przyjrzenia się cyfrowym aspektom marketingu. Rozmiar książki czyni z niej również świetny podręcznik dla praktykujących menedżerów.

Walter Viera, były przewodniczący International Council of Management Consulting Institutes

AI, martech oraz marketing przyszłości

Mimo, że sztuczna inteligencja usprawnia działania w wielu branżach, przyszłością doświadczenia konsumenckiego będzie kombinacja opanowania maszyny z serdecznością człowieka. Ludzie i maszyny muszą współpracować, ponieważ maszyny myślą zbieżnie, a my rozbieżnie.

Technologii marketingowej (martech) używa się na gruncie reklamy, marketingu treści i bezpośredniego, zarządzaniu relacjami z klientem, w kanałach dystrybucji oraz na płaszczyźnie produktu i usługi. Taktyki martech: 1. Marketing bazujący na danych – zaprojektujemy go definiując cele, identyfikując wymogi/ dostępność danych i kreując ekosystem danych; 2. Marketing predykcyjny – wspiera w szacowaniu wartości klienta, w podejmowaniu lepszej świadomej decyzji i w przewidzeniu reakcji klienta; 3. Marketing kontekstowy – kształtuje spersonalizowane doświadczenie klienta; 4. Marketing rozszerzony – harmonizuje relację na linii człowiek-maszyna; 5. Marketing zwinny – polega na dogonieniu klientów i na prześcignięciu konkurencji. To analityka w czasie rzeczywistym, szybka reakcja, elastyczna platforma produktowa, zdecentralizowane zespoły, szybkie eksperymentowanie oraz otwarte innowacje.   

Książka „Marketing 5.0 – Technologie Next Tech” jest ciekawym studium współczesnego marketingu, które powinien przeanalizować każdy ambitny marketer.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Marketing 5.0. Technologie Next Tech

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Marketing 5.0. Technologie Next Tech

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej