Skuteczna reklama na LinkedInie

Skuteczna reklama na LinkedInie
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 2

Artur Jabłoński to konsultant w zakresie e-marketingu, doradca firm oraz szkoleniowiec. Na podstawie jego rozległej wiedzy powstała książka „Skuteczna reklama na LinkedInie”. Zajrzyjmy do niej wspólnie.

Konfiguracja, grupa docelowa i cel reklamowy

Autor uczy od podstaw etapów tworzenia reklamy w LinkedIn. Krok po kroku wyjaśnia, jak skonfigurować konto, czy doprecyzować funkcje tak, aby korzystał z niego ktoś w naszym imieniu. W obrębie konta reklamowego mamy trzy zakładki: 1. Grupy kampanii, gdzie decydujemy o tym, kiedy reklama się uruchomi i ustalamy maksymalny budżet na reklamę; 2. Kampanię, na poziomie której wyznaczamy cel, rodzaj reklamy i opcje targetowania; oraz 3. Reklamę – Jabłoński sugeruje, aby zawęzić się do 2-3 wariacji i zezwolić na automatyczną optymalizację. 

Na cele reklamowe składają się: 1. Świadomość; 2. Zainteresowanie – a więc: a) Odwiedziny witryny; b) Wyświetlenia wideo; c) Interakcja; oraz 3. Konwersje. Grupę docelową kampanii definiujemy zgodnie z pożądaną lokalizacją, językiem i odbiorcami. 

Wykluczenia oraz formaty reklamowe 

Na LinkedInie możemy dokonywać wykluczeń – dzięki nim reklama nie dotrze do niepotrzebnych adresatów. Powinniśmy wykluczyć: *rozszerzenie grupy docelowej; *osoby obserwujące już naszą firmę; czy *ustawić konkretne parametry wielkości organizacji, do których chcemy skierować nasz przekaz. Dostępne formaty reklamowe? Wariant tańszy, czyli: 1. Reklama tekstowa – rzadziej wykorzystywana i niedoskonała; 2. Spotlight – format lepszy, ponieważ zajmuje większą powierzchnię i przyciąga wzrok; 3. InMail – reklama w wiadomości, gwarantuje dużą liczbę otwarć; albo 4. Reklama konwersacyjna – polega na zamieszczaniu prostych scenariuszy rozmowy. 

Pomysły na grupy, współpraca międzykanałowa i koszty reklamy 

Artur Jabłoński omawia też gotowe pomysły na grupy docelowe, m.in. *Funkcje + Poziomy w hierarchii; *Funkcje + Wielkość firmy; czy *Lata doświadczenia + Funkcje. Następnie daje wskazówki dotyczące remarketingu i efektywnej kampanii reklamowej (brak limitu tekstu na obrazie, ostre, kontrastowe tło, operowanie językiem korzyści, spójność ze stroną landing page). Co wpływa na koszty reklamy na LinkedInie? 1. Szerokość grupy docelowej; 2. Stawka – jeżeli dopiero zaczynamy linkedinową przygodę, niech algorytmy dobiorą kwoty za nas; i 3. Ocena reklamy przez algorytm. Wyniki reklam analizujemy w Menedżerze Kampanii albo samodzielnie – zastanówmy się, czy docieramy do właściwej części grupy docelowej (pomogą w tym dane demograficzne) oraz, czy dokładnie ta część angażuje się pod naszymi kreacjami. Docierając do finiszu swoich rozważań, Jabłoński szczegółowo tłumaczy, jak ustawić reklamę, podsuwa prawdopodobne powody niewyświetlania się/odrzucenia kampanii i rekomenduje łączenie działań z innymi kanałami (przemawia za tym zastosowanie LinkedIna do budowy bazy remarketingowej, czy ewentualna nieopłacalność serwisu w naszym przypadku).

Uważny odbiorca wyniesie z lektury książki „Skuteczna reklama na LinkedInie” na pewno mnóstwo pożytecznych porad i dowie się jak dotrzeć z informacją o swoich produktach lub usługach do konkretnych biznesowych odbiorców.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Skuteczna reklama na LinkedInie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Skuteczna reklama na LinkedInie

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej