Skuteczna reklama na LinkedInie

Skuteczna reklama na LinkedInie

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Artur Jabłoński to konsultant w zakresie e-marketingu, doradca firm oraz szkoleniowiec. Na podstawie jego rozległej wiedzy powstała książka „Skuteczna reklama na LinkedInie”. Zajrzyjmy do niej wspólnie.

Konfiguracja, grupa docelowa i cel reklamowy

Autor uczy od podstaw etapów tworzenia reklamy w LinkedIn. Krok po kroku wyjaśnia, jak skonfigurować konto, czy doprecyzować funkcje tak, aby korzystał z niego ktoś w naszym imieniu. W obrębie konta reklamowego mamy trzy zakładki: 1. Grupy kampanii, gdzie decydujemy o tym, kiedy reklama się uruchomi i ustalamy maksymalny budżet na reklamę; 2. Kampanię, na poziomie której wyznaczamy cel, rodzaj reklamy i opcje targetowania; oraz 3. Reklamę – Jabłoński sugeruje, aby zawęzić się do 2-3 wariacji i zezwolić na automatyczną optymalizację. 

Na cele reklamowe składają się: 1. Świadomość; 2. Zainteresowanie – a więc: a) Odwiedziny witryny; b) Wyświetlenia wideo; c) Interakcja; oraz 3. Konwersje. Grupę docelową kampanii definiujemy zgodnie z pożądaną lokalizacją, językiem i odbiorcami. 

Wykluczenia oraz formaty reklamowe 

Na LinkedInie możemy dokonywać wykluczeń – dzięki nim reklama nie dotrze do niepotrzebnych adresatów. Powinniśmy wykluczyć: *rozszerzenie grupy docelowej; *osoby obserwujące już naszą firmę; czy *ustawić konkretne parametry wielkości organizacji, do których chcemy skierować nasz przekaz. Dostępne formaty reklamowe? Wariant tańszy, czyli: 1. Reklama tekstowa – rzadziej wykorzystywana i niedoskonała; 2. Spotlight – format lepszy, ponieważ zajmuje większą powierzchnię i przyciąga wzrok; 3. InMail – reklama w wiadomości, gwarantuje dużą liczbę otwarć; albo 4. Reklama konwersacyjna – polega na zamieszczaniu prostych scenariuszy rozmowy. 

Pomysły na grupy, współpraca międzykanałowa i koszty reklamy 

Artur Jabłoński omawia też gotowe pomysły na grupy docelowe, m.in. *Funkcje + Poziomy w hierarchii; *Funkcje + Wielkość firmy; czy *Lata doświadczenia + Funkcje. Następnie daje wskazówki dotyczące remarketingu i efektywnej kampanii reklamowej (brak limitu tekstu na obrazie, ostre, kontrastowe tło, operowanie językiem korzyści, spójność ze stroną landing page). Co wpływa na koszty reklamy na LinkedInie? 1. Szerokość grupy docelowej; 2. Stawka – jeżeli dopiero zaczynamy linkedinową przygodę, niech algorytmy dobiorą kwoty za nas; i 3. Ocena reklamy przez algorytm. Wyniki reklam analizujemy w Menedżerze Kampanii albo samodzielnie – zastanówmy się, czy docieramy do właściwej części grupy docelowej (pomogą w tym dane demograficzne) oraz, czy dokładnie ta część angażuje się pod naszymi kreacjami. Docierając do finiszu swoich rozważań, Jabłoński szczegółowo tłumaczy, jak ustawić reklamę, podsuwa prawdopodobne powody niewyświetlania się/odrzucenia kampanii i rekomenduje łączenie działań z innymi kanałami (przemawia za tym zastosowanie LinkedIna do budowy bazy remarketingowej, czy ewentualna nieopłacalność serwisu w naszym przypadku).

Uważny odbiorca wyniesie z lektury książki „Skuteczna reklama na LinkedInie” na pewno mnóstwo pożytecznych porad i dowie się jak dotrzeć z informacją o swoich produktach lub usługach do konkretnych biznesowych odbiorców.

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Skuteczna reklama na LinkedInie

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Opinie o książce Skuteczna reklama na LinkedInie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.