Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi

Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi
Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Wszyscy znamy lidera, który po prostu ma to COŚ. Wchodzi do sali konferencyjnej i od razu następuje zmiana w zachowaniu uczestników. Lider podejmuje decyzję i jest ona od razu respektowana. Lider dźwiga ciężar przywództwa na swoich barkach, a mimo to działa pewnie i nawet powieka mu nie drgnie. 

Co jest główną cechą lidera? Inspirowanie i motywowanie ludzi? A może coś innego? Tłumaczy Michał Chmielecki w swojej książce „Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi”.

Co charakteryzuje dobrego lidera?

Niezależnie od tego, czy mówimy o Robercie Lewandowskim, dowódcy sił obronnych Ukrainy czy prezesie giełdowej spółki z warszawskiego parkietu – liderowanie ma cechy wspólne. Niektórzy ludzie posiadają naturalne cechy do przywództwa, jednak ich doskonalenie sprawia, że spokojnie staniesz się wielkim liderem.

Choć wiele organizacji, które znasz ma unikalną strukturę oraz charyzmatycznych liderów to są elementy, które występują zawsze. Do takich należy chociażby umiejętność wywierana wpływu. Pomaga w tym zdecydowanie komunikacja i dar przekonywania. Ważna jest również zaangażowanie i pasja.

Michał Chmielecki w swojej książce wyjaśnia, jak to działa u liderów oraz w jaki sposób to doskonalić. Dodatkowo prezentuje bogactwo badań, które zostały przeprowadzone po to, by ustalić praktycznie wszystkie cechy lidera idealnego.

Executive presence. Klucz do bycia liderem w XXI wieku

„Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi” to prawdopodobnie pierwsza w Polsce książka, która pokazuje pojęcie executive presence. Jest to zwrot, który być może słyszałeś już wcześniej. Być może nie wiesz dokładnie, co to znaczy, ale wiesz, kiedy widzisz jego personifikację u Twojego menedżera, dyrektora generalnego lub innego lidera.

Executive presence to mieszanka reputacji, wizerunku, sposobu bycia, kompetencji i autorytetu, niezbędna, aby stać się prawdziwym liderem w organizacji. Te właśnie cechy, składające się na pojęcie mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojej kariery i Twojej firmy.  

Nawet jeśli posiadasz już wiele cech lidera, zawsze możesz skorzystać z doskonalenia tych umiejętności. Michał Chmielecki w książce prowadzi Cię przez taką drogę, wykorzystując Executive presence oraz bogate doświadczenie zawodowe. 

Chcesz zostać liderem? Zaufaj Chmieleckiemu!

Michał Chmielecki jest profesorem Społecznej Akademii Nauk, wykładowcą Clark University. Współpracował między innymi z Akademią Dyplomatyczną MSZ, Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych, Polskim Instytutem Dyplomacji, Europejską Akademią Dyplomacji oraz Krakowską Szkołą Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Bardzo istotnym aspektem jego działalności są szkolenia prowadzone nie tylko dla klientów z Polski ale również z zagranicy. 

Oficerowie wojsk polskich czy amerykańskich korzystają z wiedzy, którą Ty możesz dostać w przystępnej formie w książce „Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi”. Jeśli jeszcze jej nie masz to warto kupić ją już teraz!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej