Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie

Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
3.9 / 13

Krzysztof Wadas – człowiek, który jest pasjonatem tworzenia marki dzieli się swoją wiedzą  w obszernym opracowaniu „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie”.

Czy Kowalski może stworzyć własną markę?

Przyjęło się, że markami nazywa się firmy takie jak: Coca Cola, Pepsi, Apple i tak dalej. Dla reszty firm stanie się marką jest marzeniem, którego nie sposób spełnić. Jako taki marzyciel z pewnością myślisz, że potrzebujesz dużej ilości pieniędzy, czasu, sztabu marketingu oraz szczęścia, które sprzyja bogatym. Czyli wracasz do początku.

Inne spojrzenie na marki według Wadasa

Krzysztof Wadas w książce „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie” proponuje inne spojrzenie na temat marek. Ten wykładowca SWPS oraz WSB radzi, by skończyć w końcu z schematami. Wyjaśnia, czym jest marka i jak można ją zbudować na przykładzie pewnego soczku dla dzieci.

Jak stworzyć własną markę?

Czego potrzebujesz, by stworzyć swoją markę? Przede wszystkim określ, jaka jest Twoja grupa docelowa. Wcześniej opisz swój produkt jak tylko możesz dokładnie. Czy będą to innowacyjne gumki do włosów? A może zamiennik dla węgla? To tylko niektóre z idei, od których zaczyna się budowanie marki.

Krzysztof Wadas wyjaśnia najprościej jak można pojęcia takie jak: reason to believe czy USP. Co najważniejsze, zwraca uwagę na to, by … być uczciwym. Tak! Wielu prowadzenie firmy w Polsce kojarzy z kombinowaniem na wielu poziomach. A to trzeba się miło uśmiechać do pań (i panów) w urzędzie. A to należy sprzedać coś poza protokołem, by móc utrzymać firmę. A może nie zatrudniać ludzi na umowę? Takie działania z pewnością nie są połączone z pojęciem marki.

Czy agencja zrobi Ci markę?

Osobną sprawą, o której Krzysztof Wadas wspomina w książce „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie” jest skorzystanie z usług agencji marketingowej. To znacznie przyspiesza i ułatwia pracę nad swoim brandem. Pamiętać jednak należy, że nawet najlepsza agencja z półką pełną nagród, ścianą dyplomów i stawkami jak za ropę nie da rady bez Twojej wizji. Tak jak do tanga trzeba dwojga, tak do budowania marki również. Warto więc skupić się na tym, co chcesz osiągnąć oraz sprawnej komunikacji w postaci chociażby briefu.

SMART czyli mądry

Krzysztof Wadas zwraca uwagę na to, by w budowaniu marki stawiać sobie mądre cele, zgodnie z regułą SMART.  Cel powinien być ambitny, ale powinien być też realny do osiągnięcia. Autor książki „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie” słusznie zwraca uwagę, że cele nierealne podcinają skrzydła tym wyzwaniom, które możesz podjąć i je zrealizować.

Wadas na premiera?

Książka „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie” to świetna lektura bez wielkiego nadęcia. Wydaje się, że autor, łącząc doświadczenie wie, jak poruszać się w świecie marek, biznesu i nie popełnić błędów, które przytrafią się świeżakom. Jeśli chcesz być o kilka kroków przed konkurencją, lektura książki Krzysztofa Wadasa wydaje się oczywista.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej