Top 3 książek, które pomogą w rozwoju osobistym

Wzrastająca świadomość, wiedza, doświadczenie i umiejętność wykorzystania tego prowadzi nas na drogę sukcesu. Wszystkie pułapki oraz przeszkody, jakie stają na ścieżce kariery zazwyczaj nie pochodzą z zewnątrz, one są w nas! Gdy pokonujemy kolejne trudności, osiągamy cele, kształtujemy własną pewność siebie oraz swój charakter. Zadanie to jest jednak niezwykle trudne, więc aby pomóc sobie radzić z rzeczywistością, warto sięgnąć po inspiracje!

Książki dotyczące rozwoju osobistego są nieraz kontrowersyjne, jednak przykłady ludzi, którzy odnieśli już sukces są niezaprzeczalne i dodają nam siły oraz odwagi! Nie ma nic lepszego, niż żywy wzorzec, który można naśladować. Wiele takich lektur przedstawia wywiady z ludźmi znanymi, przebojowymi i jedynymi w swoim rodzaju i po takie pozycje należy sięgać! Oto 3 najlepsze książki o rozwoju osobistym, które zmienić mogą Twoje życie!

 

Mądrzej, szybciej, lepiej – działanie

Podejmowane przez nas decyzje rzutują na naszą przyszłość. Niestety, nie zawsze wiemy, jak zachować się w danym momencie, a Charles Duhigg – autor książki Mądrzej, szybciej, lepiej daje nam cenne rady, które od razu wprowadzać możemy w życie. Książka ta obejmuje osiem ważnych elementów układanki, na którą składa się m. in. motywacja, czyli to, co nami kieruje, umiejętność określania sobie własnych celów, a także dokonywanie decyzji, słusznych decyzji i realizacja założonych planów. Wszystko poparte jest interesującymi i przekonującymi wzorcami z życia największych firm i ludzi.

To, na co zwróci uwagę czytelnik, to z pewnością profesjonalizm. Autor nie osadza przykładów w przestrzeni, on opiera się na prowadzonych badaniach na polu neurologii, psychologii oraz behawioralnej ekonomii. To wszystko wpływa na wiarygodność książki i pozytywny wpływ, jaki wywiera na innych!

 

Narzędzia tytanów, czyli co tak naprawdę jest ważne

Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych Kolejny przykład książki, która bazuje na doświadczeniach ludzi sukcesu. Timothy Ferriss postanowił odkryć tajemnice najbardziej znanych i cenionych ludzi biznesu. Arnold Schwarzenegger, Kevin Costner i inni pokazali swoje „narzędzia”, które pomogły im zdobyć sławę, pieniądze i uznanie. Przy ciągłym rozwoju nie zgubili oni jednak swej drogi i nadal zwracali uwagę na najważniejsze wartości.

Książka ta łączy w sobie trzy płaszczyzny: zdrowie, bogactwo oraz mądrość. Całość poprzedza właściwie wprowadzenie, informujące czytelnika, z kim przeprowadzane są wywiady, co sprawia, że pozycja ta staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Każda z opowieści mówi nam co innego, z każdej z nich możemy wyciągnąć coś dla siebie!

 

 

Zarządzanie codziennością – wykorzystaj każdą chwilę

Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysłOsoby, które doszły do czegoś w życiu nie spędzały raczej każdej wolnej chwili na kanapie. Jednak trudny dnia codziennego mogą łatwo nas zniechęcić. Książka Jocelyn K. Glei podpowiada nam, co zrobić z wolnym czasem. Jak zorganizować sobie dzień, by wolne chwile nie uciekały nam między palcami. Jest to też pozycja, która zwiększy naszą wydajność i sprawi, że nasze głowy zawsze będą pełne pomysłów!

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.