Top 3 książek, które pomogą w rozwoju osobistym

Wzrastająca świadomość, wiedza, doświadczenie i umiejętność wykorzystania tego prowadzi nas na drogę sukcesu. Wszystkie pułapki oraz przeszkody, jakie stają na ścieżce kariery zazwyczaj nie pochodzą z zewnątrz, one są w nas! Gdy pokonujemy kolejne trudności, osiągamy cele, kształtujemy własną pewność siebie oraz swój charakter. Zadanie to jest jednak niezwykle trudne, więc aby pomóc sobie radzić z rzeczywistością, warto sięgnąć po inspiracje!

Książki dotyczące rozwoju osobistego są nieraz kontrowersyjne, jednak przykłady ludzi, którzy odnieśli już sukces są niezaprzeczalne i dodają nam siły oraz odwagi! Nie ma nic lepszego, niż żywy wzorzec, który można naśladować. Wiele takich lektur przedstawia wywiady z ludźmi znanymi, przebojowymi i jedynymi w swoim rodzaju i po takie pozycje należy sięgać! Oto 3 najlepsze książki o rozwoju osobistym, które zmienić mogą Twoje życie!

 

Mądrzej, szybciej, lepiej – działanie

Podejmowane przez nas decyzje rzutują na naszą przyszłość. Niestety, nie zawsze wiemy, jak zachować się w danym momencie, a Charles Duhigg – autor książki Mądrzej, szybciej, lepiej daje nam cenne rady, które od razu wprowadzać możemy w życie. Książka ta obejmuje osiem ważnych elementów układanki, na którą składa się m. in. motywacja, czyli to, co nami kieruje, umiejętność określania sobie własnych celów, a także dokonywanie decyzji, słusznych decyzji i realizacja założonych planów. Wszystko poparte jest interesującymi i przekonującymi wzorcami z życia największych firm i ludzi.

To, na co zwróci uwagę czytelnik, to z pewnością profesjonalizm. Autor nie osadza przykładów w przestrzeni, on opiera się na prowadzonych badaniach na polu neurologii, psychologii oraz behawioralnej ekonomii. To wszystko wpływa na wiarygodność książki i pozytywny wpływ, jaki wywiera na innych!

 

Narzędzia tytanów, czyli co tak naprawdę jest ważne

Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych Kolejny przykład książki, która bazuje na doświadczeniach ludzi sukcesu. Timothy Ferriss postanowił odkryć tajemnice najbardziej znanych i cenionych ludzi biznesu. Arnold Schwarzenegger, Kevin Costner i inni pokazali swoje „narzędzia”, które pomogły im zdobyć sławę, pieniądze i uznanie. Przy ciągłym rozwoju nie zgubili oni jednak swej drogi i nadal zwracali uwagę na najważniejsze wartości.

Książka ta łączy w sobie trzy płaszczyzny: zdrowie, bogactwo oraz mądrość. Całość poprzedza właściwie wprowadzenie, informujące czytelnika, z kim przeprowadzane są wywiady, co sprawia, że pozycja ta staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Każda z opowieści mówi nam co innego, z każdej z nich możemy wyciągnąć coś dla siebie!

 

Zarządzanie codziennością – wykorzystaj każdą chwilę

Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysłOsoby, które doszły do czegoś w życiu nie spędzały raczej każdej wolnej chwili na kanapie. Jednak trudny dnia codziennego mogą łatwo nas zniechęcić. Książka Jocelyn K. Glei podpowiada nam, co zrobić z wolnym czasem. Jak zorganizować sobie dzień, by wolne chwile nie uciekały nam między palcami. Jest to też pozycja, która zwiększy naszą wydajność i sprawi, że nasze głowy zawsze będą pełne pomysłów!