Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy

Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3

Laura Vanderkam to autorka wielu publikacji dotyczących zarządzania czasem i produktywności. Na podstawie swojej rozległej wiedzy napisała książkę „Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy”. Przyjrzyjmy się wspólnie tej książce. 

Koncentracja na rezultatach, planach i wsparciu 

Gdy pracujemy zdalnie, powinniśmy zadać sobie pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć i koncentrować się na wynikach, nie na czasie. Zastanawiajmy się, które zadania wykonać natychmiast, a które traktować długoterminowo – pomoże w tym codzienna lista zadań, krótka i dostępna dla całego teamu. Autorka rekomenduje ponadto piątkowe planowanie, czyli poświęcenie kilku minut w piątkowe popołudnie do zaplanowania nadchodzącego tygodnia. 

Alternatywa dla biurowych spotkań w przypadku pracy zdalnej? Tele- i wideokonferencje. Menedżerów oraz członków teamu zaopatrzmy w dokładne wytyczne i procedury, zadbajmy również o atmosferę wsparcia (aby pracownicy wiedzieli, że mogą do szefa zadzwonić w dowolnej chwili). W książce „Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy” Laura Vanderkam zaznacza, że zmotywowani ludzie pozostaną tacy niezależnie od miejsca pracy, a pozbawieni zapału rozczarują w każdych okolicznościach. Klucz do „zdalnej efektywności”?  Przeniesienie uwagi z czasu logowania na to, co jest robione.       

Twoje domowe biuro czyli zdalny sukces 

Śledzenie swojego czasu i notowanie poziomów energii dostarczy informacji o zapasach naszej produktywności, ale praca w warunkach domowych naraża niestety na działanie rozpraszaczy. Sposoby na walkę z nimi? 1. Spisanie listy „na później”; 2. Robienie jednej rzeczy naraz; 3. Regeneracyjne przerwy. Co jeśli posiadamy dzieci? Najskuteczniejszą metodą na zdystansowanie się od nich jest zaangażowanie opiekunki bądź wymiana godzin opieki z drugim rodzicem. 

Praca zdalna pozwala zdobyć dobrych podwładnych w lepszej cenie. Dodatkowo, w niestacjonarnym trybie pracy zmniejsza się ich rotacja. Rekomendowane inicjatywy integracyjne? Lunch na Zoomie, degustacje wina, kluby książki. Wyróbmy sobie nawyk szukania nowych relacji – uczestniczmy w konferencjach, zaaranżujmy własne niewielkie wydarzenie, np. kolację. 

Przyśpieszymy samorozwój podejmując nowe, intrygujące projekty – taka kreatywność sprawi, że dostaniemy szansę do stania się ideowymi przywódcami z silną, własną marką. Jak ją wykształcić? 1. Zakładając profesjonalnego bloga; 2. Zamieszczając posty na LinkedIn; 3. Rozsyłając newslettery; 4. Kreując swój spójny obraz w mediach społecznościowych; czy 5. Organizując spotkania z osobami z branży, służące do wzajemnego wsparcia i analizy problemów. 

Zalety pracy zdalnej 

Plusem zatarcia granic między życiem służbowym a domowym jest to, że nasze dzieci widzą, jak zarabiamy na życie, możemy je też prosić o drobne przysługi, np. o pójście na pocztę lub o podliczenie wydatków. Największą zaletą pracy w domu bezdyskusyjnie jest jednak zacieśnianie rodzinnych więzi. 

Książka „Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy” to aktualna lektura, która przyniesie czytelnikom potrzebną inspirację. Można ją polecić wszystkim odbiorcom pragnącym, aby zdalna praca przynosiła im godne pieniądze i satysfakcję. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Twoje domowe biuro. Jak pracować zdalnie i odnosić sukcesy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej