Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować

Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować
Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Philipp J. Müller to człowiek, który już się dorobił. Miliarder i filantrop nie oferuje Bitcoina w dobrej cenie, wysokiego oprocentowania lokat czy miejsca na liście wyborczej. Pisze o pieniądzach, które pozwalają przetrwać w świecie, który zmienia się z minuty na minutę. Książka „Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować” to opowieść, która być może zmieni Twoje życie. Dlaczego?

W szkole nie uczą nas o pieniądzach!

Autor na wstępie swojej książki „Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować” słusznie zauważa, że w szkołach na całym świecie nie uczy się niczego o pieniądzach. Ta luka edukacyjna sprawia, że ludzie nie rozumieją pojęć: oprocentowanie stałe, rata zmienna, WIBOR czy lokata. Skutkuje to potem problemami ze spłatą kredytów, nieumiejętnością oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Leżą one w skarpecie, niechronione przed niczym.

Zostań jednoosobowym przedsiębiorstwem z Müllerem

A przecież może być inaczej. W mojej książce przekazuję swoją 25-letnią wiedzę wszystkim, którzy chcą przejąć kontrolę nad swoimi finansami, stać się prosperującymi przedsiębiorstwami, rozwijającymi osobistą dojrzałość i posiadających odpowiedzialność – pisze o swojej książce autor.

Nie każdemu się udaje. Rzecz o porażkach

W prosty i przystępny sposób pisze o tym, jak pieniądze zarabiać, jak je inwestować i dlaczego … w wielu wypadkach to po prostu się nie udaje. Należy zdać sobie sprawę, że każdy odpowiada za swój dobrobyt. Dotyczy to przede wszystkim tych ludzi, którzy wierzą w moc państwa opiekuńczego. Nawet w tych Niemczech, gdzie euro nie jest warte 3 złotych, odchodzi się o takiego myślenia. Ludzie próbują samemu zadbać o swoją przyszłość – tak jakby państwa nie było. Słusznie? Oczywiście!

Gry i zabawy początkiem milionerów

Philipp J. Müller wykorzystując analogie do Monopoly oraz innych, bliskich czytelnikom gier i sytuacji potrafi nawet najbardziej skomplikowaną teorię wytłumaczyć w sposób prosty i nieskomplikowany. Krótkie rozdziały, w których Müller prezentuje swoją wizję pieniądza, przekona nawet najbardziej zatwardziałego przeciwnika nauki o inwestowaniu.

Zostań milionerem. Na miarę swoich możliwości!

Od razu trzeba powiedzieć sobie prawdę. Nie nauczysz się inwestować pieniędzy jak premier Mateusz Morawiecki i jego żona. Nie będziesz miał tak wysokiej emerytury jak Donald Tusk. Nie nauczysz się wypisywać głupot jak Janusz Korwin Mikke. Być może jednak zrobisz mały krok na drodze do rozwoju swoich finansów. Właśnie z książką „Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować”.

Udanej lektury!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej