, ,

Zmiana w świecie VUCA 3.0. Jak organizacje mogą osiągać sukcesy dzięki nowemu podejściu do zarządzania zmianą

Zmiana w świecie VUCA 3.0 – Jak organizacje mogą osiągać sukcesy dzięki nowemu podejściu do zarządzania zmianą
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3

Czasy, w których można było przewidzieć popyt na produkty czy znaleźć pewne źródła materiałów do produkcji minęły i prawdopodobnie nie wrócą. Niepewność obecnych czasów sprawia, że wielu przedsiębiorców poddaje się. Co Ty wybierasz? 

Kotter receptą na 2022 rok? Tak!

Jesteśmy świadkami zmian, których prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Po pandemii przyszedł czas ostrych zawirowań w gospodarce. Wielu przedsiębiorców pasuje i zamyka biznesy prowadzone od nawet od kilkudziesięciu lat. Firmy zaczynają myśleć o zwolnieniach. Inni starają znaleźć się sposoby na przetrwanie. Może to być czterodniowy tydzień pracy bądź wysyłanie pracowników na home office. Jedno jest pewne – pewne jutro już nie wróci. Co więc robić?

Książka „Zmiana w świecie VUCA 3.0” to opowieść, która nie jest nowym pomysłem, rozwiązującym problem pandemii, konfliktu na wschodzie oraz zerwanych łańcuchów dostaw. To wynik kilkudziesięciu lat pracy Johna Kottlera oraz jego współpracowników. Choć tematem tej publikacji jest zmiana to nie można zapominać, że w początkowym okresie badań interesowano się… wydajnością. Dlaczego niektóre organizacje są lepsze niż inne? Czemu na rynku są firmy, które wytrzymują nawet największe zawirowania, podczas gdy inne, jak już wspomnieliśmy, widzą tylko drogę, prowadzącą do zamknięcia? Odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej publikacji.

Zmiana jest możliwa. Uwierz!

„Zmiana w świecie Vuca 3.0” to książka, pokazująca, że zmiana jest możliwa. Nie tylko na poziomie wielkich korporacji i firm ale również w przykładach indywidualnych. Możesz zmienić pracę, stanowisko bądź przebranżowić się. Autorzy książki John P. Kotter, Vanessa Akhtar, Gaurav Gupta prezentują przykłady, świadczące o tym, że zmiana jest możliwa. Autorzy zwracają uwagę, iż ważną rolę w tym procesie odgrywa psychologia. 

To, co dzieje się wewnątrz każdego z nas, gdy musimy podjąć decyzję – zostajemy przy starych nawykach czy idziemy w coś zupełnie nowego jest walką, która czasem uniemożliwia pracę firm, paraliżuje społeczeństwa, a przede wszystkim Ciebie. Czytając książkę Kottlera nie masz wyjścia – musisz iść w nieznane czyli niepewne, ciężkie i wymagające Twojego zaangażowania.

Tylko Praktyka. I trochę teorii

Wprowadzanie zmian opisane w książce „Zmiana w świecie VUCA 3.0” (ICAN Institute) to w większości informacje praktyczne. Przedstawiciele firm opisują problemy, które spotkali w momencie wprowadzania zmian. Do najczęstszych należą przede wszystkim opory ze strony pracowników, którzy nagle dowiedzieli się o mających nastąpić ruchach. Niektórzy zwracają uwagę na fakt braku konsultacji z zespołem przed wprowadzeniem zmian. Warto wziąć sobie te rady do serca bo pozwalają przyspieszyć drogę zmiany w Twojej organizacji.

Wszystkie aspekty zmiany w jednym miejscu

John P. Kotter, Vanessa Akhtar i Gaurav Gupta pokazują praktycznie wszystkie aspekty zmiany. Dla nas najważniejsze mogą okazać się te fragmenty, pokazujące wykuwanie się w warunkach bardzo nieprzyjaznych naprawdę wartościowych marek, przedsiębiorstw i ludzi. Tak! Okazuje się, że nawet tak ciężka sytuacja jak obecnie daje możliwości do rozwoju. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić – książka „Zmiana w świecie VUCA 3.0” powinna być już w Twoim koszyku. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zmiana w świecie VUCA 3.0. Jak organizacje mogą osiągać sukcesy dzięki nowemu podejściu do zarządzania zmianą

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zmiana w świecie VUCA 3.0. Jak organizacje mogą osiągać sukcesy dzięki nowemu podejściu do zarządzania zmianą

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej