, ,

Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy

Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3
Już głosowałeś. Twoja ocena: 5

Czy można nauczyć się czegoś od CEO tych wielkich firm technologicznych, stanowiących wielokrotnie niedościgniony wzór w codziennych, mikrokorporacyjnych działaniach? „Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy” wydają się być książką, która prezentuje inne podejście do biznesu i uczy nie tylko tego, co nazywamy skalowaniem.

Czego uczą nas mistrzowie skalowania oprócz skalowania?

Reid Hoffman – jeden z autorów, a jednocześnie człowiek, który był CEO LinkedIn, nie upiększa i nie czyni rzeczywistości idealnie kolorowej. W rozmowach, które przeprowadził z wielkimi świata biznesu czytać możesz o porażkach, niepowodzeniach i podejmowaniu decyzji, które są po prostu nietrafne. To aż niepoprawne politycznie, żeby mówić o porażkach. Jednak rozmówcy „Mistrzów skalowania biznesu” nie mieli z tym dużego problemu. Czy, oprócz nauki na cudzych błędach, płynie z tego inna mądrość? Oczywiście! O porażkach trzeba rozmawiać. Należy umieć przyznać się do nich, wyciągnąć wnioski i działać dalej. Bez tego nie powstałyby wielkie marki.

Czym jest skalowanie biznesu? 

Niektóre z dzisiejszych odnoszących największe sukcesy firm polegały (i nadal polegają) na dobrej skalowalności swojego modelu biznesowego, aby osiągnąć rentowny i zrównoważony wzrost i rozwój.

Skalowanie biznesu oznacza przyrost wydajności i/lub dochodów, którego można osiągnąć poprzez rozszerzenie działalności na większy obszar geograficzny lub rynek. Może to być także realizowane poprzez zwiększenie produkcji i sprzedaży istniejącego produktu lub usługi. W niektórych przypadkach skalowanie biznesu może oznaczać także zwiększenie liczby klientów, jednak nie zawsze jest to konieczne. Jak to robić – uczą autorzy książki „Mistrzowie skalowania biznesu”. Na szczęście nie zatrzymują się tylko na tym.

Książka „Skalowanie biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy” odpowiada na pytania, dotyczące różnych etapów budowania biznesu. Od pomysłu, pojawiającego się podczas pobytu w uczelnianej bibliotece poprzez kolejne etapy wdrażania. Autorzy książki prezentują wyzwania, z jakimi mierzyć należy się na etapie budowania biznesu, odpowiadając chociażby na pytanie – skąd wziąć pieniądze na rozwój. Kiedy wypuściłeś już produkt na rynek i pomysł urzeczywistnił się, należy działać dalej. Co jednak robić?  Odpowiada Reid Hoffman oraz reszta ekipy.

A gdybyś tak, zamiast uczyć się od jednego przedsiębiorcy, mógł jednocześnie przyswoić wiedzę od wielu najznamienitszych założycieli firm naszych czasów? Ta książka, łącząc wciągające historie z praktycznymi wnioskami i spostrzeżeniami liderów światowego formatu, pomoże ci zrealizować twoje największe, najodważniejsze pomysły.

Adam Grant – autor bestsellerów Leniwy umysł i Buntownicy

Nie tylko skalowanie. Rzecz o pieniądzach

Jeden z autorów książki – Reid Hoffman w sposób kreatywny, nieszablonowy ale i bardzo szczery pokazuje, że warto zająć się kwestią skalowania firmy w sposób odpowiedzialny i mądry. Jak to zrobić? Korzystać z rad, które możesz mieć u siebie już za kilkadziesiąt złotych.

Jeśli już o pieniądzach mowa, to nawet ta kwestia nie została zamieciona pod dywan. Autorzy dają konkretne rady, dotyczące sposobu podziału pieniędzy oraz ich inwestowania w rozwój i przetrwanie firmy. W jakim procencie musisz inwestować, aby przetrwać i rozwijać się na rynku? Sprawdź w „Mistrzach skalowania biznesu”.

Podczas gdy tradycyjne modele biznesowe zazwyczaj prowadzą do zwrotów, które są liniowe w stosunku do inwestycji, firmy skalowalne mogą osiągać szybsze zwroty. Wymaga to jednak strategicznego myślenia zarówno o propozycjach wartości dla zaangażowanych interesariuszy, partnerów i klientów, jak i ekosystemu biznesowego. A tego strategicznego myślenia nie da się zaspokoić po prostu opierając się na tradycyjnych ćwiczeniach analitycznych, takich jak analiza struktury kosztów i wzrostu segmentów rynku. Do tego potrzeba książki takiej jak „Mistrzowie skalowania biznesu”.

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Opinie o książce Mistrzowie skalowania biznesu. Zaskakujące fakty o firmach osiągających największe sukcesy

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.