Te 3 książki nauczą Ciebie jak zarządzać

Jak organizować swój czas, by odnosić sukcesy? Co robić, by zwiększyć ilość dochodów nawet trzykrotnie? Jakimi zasadami się kierować, by czuć się dobrze ze sobą i jednocześnie umiejętnie tworzyć własną ścieżkę kariery? To pytania trudne, jednak odpowiedzi na nie zasięgać zależy od specjalistów. Zarządzanie nie jest dane każdemu, nie wszyscy możemy stać się prawdziwymi liderami, jednak Ci z nas, którzy czują w sobie na tyle odwagi i kreatywności, powinni działać!

Wiedza zdobyta na studiach daje na wiele, jednak praktyka idzie swoją drogą. Książki dotyczące zarządzania mogą stać się dla nas drogowskazem, pomogą nam podejmować słuszne decyzje i wreszcie przedstawiają one doświadczenie, którego jeszcze nie mamy, ale możemy z niego wyciągać pewne wnioski. Przykłady największych liderów znajdują się w tych pozycjach:


Wolny strzelec. Historia od etatowca do freelancera

Wolny strzelec. Moja historia od etatowca do freelancera Marek Kędzierski, autor pozycji to człowiek, który wykorzystując swoje własne doświadczenie oraz zdobytą wiedzę, pokazuje młodym ludziom jak dokonać niemożliwego. Jego droga od etatowca do freelancera nie zawsze była prosta, natomiast pokonane trudności wiele go nauczyły.

Dzięki tej lekturze pokonamy swoje słabości, staniemy się pewni siebie i zaczniemy wykorzystywać zdobytą wiedzę. Dowiemy się także, jaka forma działalności będzie dla nas najbardziej korzystna. Marek Kędzierski odpowiada na pytania czy lepiej pracować w domu czy w biurze, czy lepsza jest praca pośrednia czy bezpośrednia. Jeśli sam się nad tym głowisz, sięgnij po te książkę.


Office Samurai: Lean w biurze

Office Samurai: Lean w biurzeAndrzej Kinastowski oraz Michał Wolak podjęli się trudnego zadania opisania strategii lean. Autorzy Ci stawiają na działanie, ich zdaniem to praktyka nauczy nas jak zarządzać, a nie siedzenie w oszklonym i wygodnym akwarium. To właśnie przekroczenie strefy komfortu sprawia, że zdobywamy doświadczenie i do tego właśnie przekonać ma nas książka Office Samurai.

Do tego warto podkreślić lekkość, z jaką autorzy opisują trudne nieraz działania. To sprawia, że pozycja jest ciekawa i trudno się od niej oderwać. Jest także bogata i merytorycznie niezwykle udana. Jeśli chcesz wiedzieć, jak osiągnąć zen w biznesie, nie stać się ofiarą innych i samego siebie to koniecznie przeczytaj książkę Kinastowskiego i Wolaka. Krok po kroku dowiesz się jak wdrażać w życie lean management i jak osiągnąć sukces.


Wizualna strona biznesu. Jak przekonywać, przewodzić i sprzedawać za pomocą rysunków

Wizualna strona biznesu. Jak przekonywać, przewodzić i sprzedawać za pomocą rysunkówRysunek jako forma komunikacji? Jak najbardziej! Metoda ta znana i praktykowana jest już od dawna, natomiast Dan Roam pokazuje nowe jej oblicze! Dzięki wykorzystaniu doskonałej technologii możemy za pomocą rysunku osiągać postawione sobie cele! Jak to zrobić? O tym mówi nam właśnie Wizualna strona biznesu. Sam fakt, że to właśnie ilustracje przyciągają najbardziej przekonuje do kupna tej książki. Wykorzystując konkretne i praktyczne wskazówki z tej pozycji dowiemy się jak skuteczny może być rysunek w sytuacjach biznesowych i jak wykorzystać jego potencjał.