5 książek, które naprawdę zwiększą Twoją wiedzę o ekonomii

Świat ekonomii dla większości z nas jest bardzo skomplikowany. Zakładając własną działalność musimy mieć jednak podstawy do tego, jak odpowiednio zarządzać finansami. Bez tego ani my nie będziemy zarabiać na naszej pracy, ani też nie pozwolimy swoim pracownikom na rozwój. Chcąc wzbogacić nieco swoje zdolności na tym polu, warto sięgnąć po sprawdzone oraz cenione na całym świecie książki ekonomiczne.

Te znacznie ułatwić mogą start, a także prowadzić nas dalej, sugerując, radząc i wskazując właściwą drogę. Oto pięć godnych polecenia książek, które pomogą Ci poznać tajniki ekonomii!

Ekonomia przyszłości – tworzenie nowych podstaw

Ekonomia przyszłości – tworzenie nowych podstawKsiąża ta dotyczy głównie pragmatyzmu Grzegorza Kołodko, czyli pierwszego polskiego ekonomisty, który tworzył światową ekonomię. Jego wkład w te dziedzinę jest ogromny, dlatego warto podążać jego śladami, by stworzyć własne podstawy ekonomii. Tworząc opartą na wcześniejszych dokonaniach koncepcję teoretyczną, zbudował on most między ekonomią dawną, a współczesną. To pozwala czytelnikowi na wyciągnięcie wniosków oraz wykorzystywanie doświadczenia pierwszych ekonomistów. Warto też wspomnieć, że autorem jest Maciej Bałtowski, profesor nauk ekonomicznych, którego zainteresowania krążą wokół prywatyzacji oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Czy można uratować Europę – największe zjawiska gospodarcze

Czy można uratować Europę – największe zjawiska gospodarczeThomas Piketty wykorzystując bardzo kontrowersyjny tytuł, przyciąga uwagę wielu ludzi, także spoza dziedziny ekonomii. Bazując na największych zjawiskach gospodarczych Europy, tworzy on narzędzia do analizowania zachowań na rynku. Dzięki temu wiemy, jak czerpać wiedzę z zaistniałych sytuacji w świecie ekonomii. Różnego rodzaju problemy i skutki światowego kryzysu opisane w postaci felietonów dają dużą dawkę wiedzy oraz lekcji każdemu z nas.

Rewolucja energetyczna – nowa wizja świata

Rewolucja energetyczna – nowa wizja świataNasze zachowanie zmienia rzeczywistość nie tylko jednostek, ale całego świata. O tym właśnie pisze Marcin Popkiewicz w Rewolucji energetycznej. Poprzez ukazanie narastających, zagrożeń, katastrof, które już dzieją się w świecie, w którym żyjemy, przedstawia możliwy plan naprawczy. Ta nowa wizja świata zaproponowana przez Popkiewicza ma stać się drogowskazem, który należy przeanalizować i zacząć podejmować mądre decyzje. Pozycja ta na pewno jest pełna wiedzy, nowości i ciekawostek.

Trzecia fala – wkraczamy w nową erę

Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłościPostęp, jaki niesie za sobą świat Internetu jest ogromny i już dobrze zdajemy sobie z tego sprawę. Dokładniej przyjrzał się zagadnieniu Steve Case, który pisząc Trzecią falę myślał o naszej przyszłości, dając czytelnikom wskazówki, jak się w niej odnaleźć. Jak przedsiębiorcy posługiwać się mają technologią? Jak mają dokonywać przełomów przy pomocy Internetu? Dowiecie się tego z tej książki!

Jak nowe technologie zmieniają biznes – poznaj nowe trendy

Jak nowe technologie zmieniają biznes – poznaj nowe trendyKsiążka Krzysztofa Ratnicyna znów pokazuje jak najnowsza technologia i tak potężny rozwój Internetu może zostać wykorzystany w przedsiębiorstwie. W interesujący sposób przedstawia nowe trendy oraz wyjaśnia, jak je wykorzystać, by efekt był jak najlepszy i jak najszybszy.