Fundraising krok po kroku

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Fundraising krok po kroku. Jak zdobyć pieniądze na Twoje projekty? to już trzeci z serii praktyczny poradnik na temat polskiego fundraisingu. To anglojęzyczne słowo tłumaczy się jako „pozyskiwanie środków ze wszelkich dostępnych źródeł”. Innymi słowy, fundraising to sposób na to, by twoja fundacja czy stowarzyszenie pewnie oparły się na kilku filarach.

Co robi człowiek, który pragnie w sensowny sposób pomagać innym? Zakłada fundację bądź stowarzyszenie. Na początku określa cele i sposoby ich realizacji. Gdy już zorientuje się, komu i jak chce pomóc, rozpoczyna starania o niezbędne środki. To trudny moment w działaniu organizacji pozarządowej. Sponsoring, darczyńcy indywidualni, dotacja publiczna, 1% — mało kto korzysta ze wszystkich źródeł naraz. Jakie mogą być tego skutki? Porażka. Nie wystarczą dobre chęci i szczytne cele. Pieniądze są stale potrzebne. Skutecznie zarządzana organizacja nie może dopuścić do sytuacji, w której odcięcie jednego źródła dochodu przekreśli sens jej istnienia!

Książka Fundraising krok po kroku. Jak zdobyć pieniądze na Twoje projekty? podpowiada nam, od czego zacząć, jak dotrzeć do darczyńców, z jakich narzędzi korzystać, w jaki sposób budować relacje z ofiarodawcami indywidualnymi i biznesem, a także jak informować społeczność o tym, co robi nasz NGO, by w przyszłości zebrać jeszcze więcej środków. O tym wszystkim opowiada nam doświadczony fundraiser, specjalista z agencji Gnyszka Fundraising Advisors. Każdego z problemów, o których przeczytamy w niniejszej książce, autor doświadczył osobiście. Wszystkie rozwiązania, które nam proponuje, przetestował na sobie. To idealna pozycja zarówno dla osób działających w trzecim sektorze, które nie słyszały o fundraisingu, jak i dla tych, które czują, że powinny się jeszcze dokształcić w tym obszarze.

Michał Osiej jest absolwentem prawa i administracji na UKSW oraz zarządzania na UW. Fundraiser agencji Gnyszka Fundraising Advisors, która zebrała już prawie 7 000 000 zł od darczyńców indywidualnych i sponsorów. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie zwiększania budżetu i prowadzenia udanych kampanii fundraisingowych oraz społecznych. Prowadzi szkolenia z fundraisingu w mediach społecznościowych, internecie, biznesie, copywritingu i z wielu innych tematów. Jest autorem bloga www.MichalOsiej.pl.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Fundraising krok po kroku

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Fundraising krok po kroku

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej