Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!

Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!
Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka „Więcej za mniej”, czyli zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej! Poznaj możliwości na dalszy rozwój gospodarki i naszych możliwości, przy jednoczesnej ochronie tego, co najważniejsze – nieodnawialnych i niezbędnych do spełnienia podstawowych potrzeb ludzkich zasobów naturalnych. 

Nasz świat codziennie zmienia się w sposób diametralny. Każdego dnia powstają nowe możliwości, a przepływ informacji pozostaje na tak wysokim poziomie, że zbyt często zapominamy o podstawowych elementach naszej codzienności – jak dostęp do wody, czy inne integralne elementy codzienności. 

Postęp technologiczny i rozwój może uczynić nasz świat lepszym, ale rzadko kto zwraca uwagę na to, jak te siły mogą pozytywnie wpłynąć na stan naszego środowiska naturalnego i przyszłość planety. Zbyt często podchodzimy do naszej rzeczywistości i dalszego rozwoju świata pesymistycznie. Autor jednoznacznie wskazuje na skuteczne metody, zmierzające w kierunku rozwoju, przy jednoczesnej ochronie podstawowych dóbr, jakie są dla nas dostępne na ziemi. 

Wyobraź sobie, że możesz zyskać zupełnie nową jakość i inne spojrzenie na świat, który nas otacza. To wszystko przy zużywaniu mniejszej ilości zasobów niż aktualnie. Masz okazję uzyskać funkcjonalność w swoim życiu i dowiedzieć się więcej o tym, jak obecnie postrzegane są technologie i inwestycje. Andrew McAfee jest naukowcem z  Massachusetts Institute of Technology. Książka Więcej za mniej w kontrowersyjny i prowokujący sposób pokazuje, jak to się stało, że dawniej uważane za nadmiernie wykorzystywane zasoby planety, dziś przyczyniają się do odbudowy naturalnego bogactwa. Ty również możesz odkryć znacznie więcej za mniej! 

Jeszcze szybszy rozwój 

Książka “Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!” w prosty sposób pokazuje, jak możliwe jest używanie mniejszej ilości zasobów dziś i w przyszłości, a przy tym rozwijanie się jeszcze prężniej niż do tej pory. To praktyczne rozwiązanie na to, aby dbać o kondycję środowiska naturalnego, przy jednoczesnym napędzaniu gospodarki. 

Jeszcze nie tak dawno rozwój technologiczny i napędzanie gospodarki były przez nas kojarzone z koniecznością nadmiernego eksploatowania zasobów nieodnawialnych naszej planety. Ekspansja ludzkości i postęp cywilizacyjny w świadomości łączyły się z zanieczyszczeniem powietrza i wody, a nawet wydobywaniem zasobów naturalnych. Niestety świat zmierza w złym kierunku i konieczna jest zmiana podejścia do rozwoju cywilizacji, o czym świadomi jesteśmy od dawna ze względu na znaczne zmiany klimatu i pojawiające się problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb (np. dostępu do wody). 

Możemy przeciwdziałać dalszej degradacji ziemi za sprawą czerpania z kluczowych postulatów ruchów proekologicznych, co dziś jest już koniecznością i zmusza nas do znacznego ograniczenia konsumpcji wraz z redukowaniem eksploatacji zasobów i promowania idei less waste/ zero waste. 

Andrew McAfee wskazuje na podejście, że konieczność ciągłego rozwoju gospodarek wraz z działaniami zmierzającymi do podniesienia stopy życiowej nie przeszkadza w rozwiązywaniu problemów związanych z ekologią. Nasze życie nie musi diametralnie zmienić się, a my za sprawą wykorzystania mniejszej ilości zasobów naturalnych, możemy osiągnąć znacznie więcej. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest dalszy rozwój 

Lektura najnowszej książki jasno wskazuje na odpowiednią drogę – dalszy rozwój zaawansowanych technologii i gospodarki na całym świecie. Badacz zdecydował się szerzej omówić zmiany, jakie zachodzą za sprawą nowego sposobu konsumpcji dóbr. Andrew McAfee obrał zaskakujący kierunek badawczy, opowiadając o tym, jak zupełnie bez zamiaru możemy osiągnąć znacznie lepszą równowagę z naturą, a przy tym zyskiwać więcej mniejszym kosztem. Autor przekonuje nas o korzyściach dla nas samych, prowadzonego biznesu i środowiska naturalnego z wykorzystywania nowych technologii i dalszego ich rozwoju. 

Czego dowiesz się z lektury książki Więcej za mniej? 

Lektura książki “Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!” pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na pytania, które coraz częściej sobie zadajesz. 

  • Co zdarzyło się w trakcie historii, że ludzkość stworzyła naszą cywilizację i dlaczego obecnie możemy cieszyć się z tak wysokiego poziomu dobrobytu? 
  • Poznasz pojęcie “czterech jeźdźców optymizmu i dowiesz się, w jaki sposób technologia pozwoliła na pozytywne zmiany w środowisku naturalnym, społeczeństwie i biznesie każdego z nas.
  • W jaki sposób doszło do tego, że od pewnego czasu udaje nam się zyskiwać więcej, jednocześnie zużywając mniej? 
  • Czy nasza rzeczywistość to koniec epoki, w której konieczny był wybór między przyszłością planety i środowiska naturalnego, a dalszym rozwojem technologii i ludzkości? 
  • Poznasz prognozy na przyszłość planety i nas samych. 

Książka “Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!” to pozycja warta uwagi dla każdej osoby zainteresowanej wpływem nowych technologii na środowisko naturalne, rozwojem biznesu i praktycznym podejściem do innowacji. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Więcej za mniej. Zaskakująca historia o tym, jak zużywając mniej zasobów osiągamy więcej!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej