Fundusze hedge w Polsce i na świecie

Sprawdź, gdzie kupić

Fundusze hedge w Polsce i na świecieKsiążka Fundusze hedge w Polsce i na świecie Emila Łobodzińskiego jest pierwszą tak obszerną pozycją poświęconą funduszom hedge w Polsce i na świecie.

Co to są fundusze hedge i czym różnią się od zwykłego funduszu inwestycyjnego? Dlaczego określane są jako niebezpieczne dla systemu finansowego? Czy naprawdę wykorzystują tak wysoką dźwignię finansową? Jakie stosują strategie inwestycyjne?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań to książka Fundusze hedge w Polsce i na świecie jest właśnie dla was. O funduszach hedge za granicą pisze się już dosyć często, podczas gdy w Polsce temat ten nadal poruszany jest rzadko. Praca Emila Łobodzińskiego to jedna z niewielu polskojęzycznych publikacji poruszająca zagadnienia związane z funduszami hedge w tak szeroki sposób. Co więcej, zawiera ona nie tylko podstawy wiedzy teoretycznej, ale również efekty przeprowadzonych badań nad działalnością polskich funduszy hedge, w szczególności ich wyników inwestycyjnych. Pozycja ta będzie pomocna dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Emil Łobodziński jest doktorem nauk ekonomicznych. Pracę doktorską o funduszach hedgingowych obronił na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na uczelni oraz specjalistyczne szkolenia, m.in. przygotowujące do egzaminu na maklera papierów wartościowych. Dotychczasową karierę zawodową związał z grupą Investors. Od 2006 r. pracuje w Investors TFI, początkowo na stanowisku analityka, a od 2011 r. – zarządzającego funduszami. Jest też doradcą inwestycyjnym DI Investors. Ekspert w zakresie funkcjonowania funduszy inwestycyjnych, analizy spółek oraz zarządzania portfelem inwestycyjnym. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego (247) oraz tytuł CFA. Jego komentarze pojawiają się w Polsat Biznes, TVN CNBC, “Parkiecie” i “Pulsie Biznesu”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.