,

Twórcze napięcia. Jak radzić sobie z trudnymi wyborami w procesach innowacyjnych

Twórcze napięcia. Jak radzić sobie z trudnymi wyborami w procesach innowacyjnych
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.8 / 4

„Twórcze napięcia. Jak radzić sobie z trudnymi wyborami w procesach innowacyjnych” Binghama i McDonalda to książka, która przełamuje stereotypy o tym, jak powinno wyglądać innowacyjne myślenie. W jaki sposób myśleć w dobie sztucznej inteligencji oraz postępującej cyfryzacji?  To jedna z wielu przydatnych informacji, zawartych w książce.

W dobie nieustannie zmieniających się technologii i trendów, innowacje w przedsiębiorstwach stają się nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne. Książka ta, oparta na badaniach i rozmowach z setkami liderów i menedżerów, pokazuje, jak stawić czoła napięciom związanym z wprowadzaniem innowacji w firmie i dostosować je do realiów XXI wieku.

Innowacje w przedsiębiorstwie: Co to jest i dlaczego jest to potrzebne?

Innowacje w przedsiębiorstwie to proces twórczego myślenia i działania, który prowadzi do nowych lub poprawionych produktów, usług, procesów czy modeli biznesowych. „Twórcze napięcie” uświadamia nam, że innowacje są kluczowym elementem, umożliwiającym firmom ale także i jednostkom dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych, zaspokajanie rosnących potrzeb klientów, a także utrzymanie konkurencyjności i zrównoważonego wzrostu. 

Niestety, badania, na które powołują się autorzy, nie napawają optymizmem. Okazuje się bowiem, że choć innowacje są kluczowe dla managerów do osiągnięcia celów firmy to zaledwie kilka procent może powiedzieć coś dobrego o procesie powstawania, projektowania, wdrażania innowacji w swojej firmie. 

Zastosowanie metody indukcyjnej – ucz się na błędach największych

Autorzy przystępnie wprowadzają czytelnika w metodologię badań, zastosowaną do analizy działań różnych organizacji, takich jak P&G, Instagram, Honda czy Slack. Zastosowanie podejścia indukcyjnego pozwala więc na wyciągnięcie nowych wniosków i lekcji z analizy i porównania tych organizacji. To sprawia, że czytelnik zyskuje nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne, sprawdzone narzędzia, które może zastosować w swojej firmie.

Zarządzanie napięciami innowacyjnymi. Sztuka radzenia sobie z niepewnością

Książka stawia przed czytelnikiem wyzwanie zrozumienia ośmiu zasadniczych napięć, które innowatorzy muszą opanować. Autorzy z wielkim wyczuciem poruszają trudne kwestie, jak radzić sobie z niepewnością, kiedy ignorować dane, a kiedy postępować zgodnie z nimi, czy jak zbudować zaufanie i zdobyć poparcie interesariuszy podczas radykalnych zmian. Wszystko to czyni z „Twórczych Napięć” książkę nie tylko inspirującą, ale przede wszystkim możliwą do stosowania także w polskich realiach.

Innowacje bez Steve’a Jobsa. Podejście inne niż wszystkie

„Twórcze napięcia” udowadniają, że nie trzeba być Stevem Jobsem, aby wprowadzać udane innowacje. Pokazuje, że klucz do sukcesu leży w ciągłym uczeniu się, eksperymentowaniu, przyjmowaniu konstruktywnych błędów oraz elastycznym podejściu do zmian. Bez względu na to, czy jesteś menedżerem, liderem czy po prostu osobą szukającą nowych sposobów na innowacje, ta książka dostarczy Ci narzędzi i inspiracji do działania.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Twórcze napięcia. Jak radzić sobie z trudnymi wyborami w procesach innowacyjnych

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Twórcze napięcia. Jak radzić sobie z trudnymi wyborami w procesach innowacyjnych

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej