,

Naród start-upów

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Chcecie dowiedzieć się co stoi za sukcesem przedsiębiorczości Izraela? Wystarczy sięgnąć po książkę Naród start-upów napisaną przez Dana Senora i Saula Singera.

Jakim cudem tak w młodym, niewiele ponad 60 letnim, kraju mającym zaledwie 8 mln mieszkańców, pozbawionym zupełnie bogactw naturalnych, posiadającym wrogów na wszystkich granicach i w ciągłym stanie wojny, mogło powstać więcej start-upów niż na przykład w Japonii, Indiach, Korei, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii? Przedstawiając przykłady wiodących w Izraelu wynalazców i inwestorów, dwóch ekspertów politycznych opisuje, jak napędzana przeciwnościami kultura tego kraju sprzyja unikalnej w skali światowej intensyfikacji innowacyjności i przedsiębiorczości.

Amerykanie kładą nacisk na obyczajność i wyczerpujące przygotowania, natomiast Izraelczycy na pierwszym miejscu stawiają chucpę. Senor i Singer pokazują nam, dlaczego polityka Izraela dotycząca imigracji, badań i rozwoju oraz służby wojskowej przyczyniła się do rozkwitu tego kraju. Izrael posiada więcej firm na NASDAQ niż Korea, Japonia, Singapur, Chiny, Indie i Europa razem wzięte. To wystarczy by zwrócić uwagę na ten niezwykły i prężnie rozwijający się kraj.

Książka Naród start-upów adresowa jest od wszystkich, którzy poszukują godnej podziwu i zaskakującej wiedzy, przydatnej nie tylko dla innych krajów, ale też dla biznesmenów i organizacji. Jednym słowem dla każdego, kto dąży do ekonomicznego sukcesu!

Dan Senor jest ekspertem Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, inwestorem z ramienia światowego funduszu inwestycyjnego oraz byłym starszym doradcą do spraw polityki zagranicznej w rządzie Stanów Zjednoczonych.

Saul Singer jest felietonistą i byłym redaktorem komentarzy redakcyjnych w „Jerusalem Post” oraz autorem Confronting Jihad: Israel’s Struggle and the World After 9/11.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Naród start-upów

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Naród start-upów

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej