Naród start-upów

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Chcecie dowiedzieć się co stoi za sukcesem przedsiębiorczości Izraela? Wystarczy sięgnąć po książkę Naród start-upów napisaną przez Dana Senora i Saula Singera.

Jakim cudem tak w młodym, niewiele ponad 60 letnim, kraju mającym zaledwie 8 mln mieszkańców, pozbawionym zupełnie bogactw naturalnych, posiadającym wrogów na wszystkich granicach i w ciągłym stanie wojny, mogło powstać więcej start-upów niż na przykład w Japonii, Indiach, Korei, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii? Przedstawiając przykłady wiodących w Izraelu wynalazców i inwestorów, dwóch ekspertów politycznych opisuje, jak napędzana przeciwnościami kultura tego kraju sprzyja unikalnej w skali światowej intensyfikacji innowacyjności i przedsiębiorczości.

Amerykanie kładą nacisk na obyczajność i wyczerpujące przygotowania, natomiast Izraelczycy na pierwszym miejscu stawiają chucpę. Senor i Singer pokazują nam, dlaczego polityka Izraela dotycząca imigracji, badań i rozwoju oraz służby wojskowej przyczyniła się do rozkwitu tego kraju. Izrael posiada więcej firm na NASDAQ niż Korea, Japonia, Singapur, Chiny, Indie i Europa razem wzięte. To wystarczy by zwrócić uwagę na ten niezwykły i prężnie rozwijający się kraj.

Książka Naród start-upów adresowa jest od wszystkich, którzy poszukują godnej podziwu i zaskakującej wiedzy, przydatnej nie tylko dla innych krajów, ale też dla biznesmenów i organizacji. Jednym słowem dla każdego, kto dąży do ekonomicznego sukcesu!

Dan Senor jest ekspertem Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, inwestorem z ramienia światowego funduszu inwestycyjnego oraz byłym starszym doradcą do spraw polityki zagranicznej w rządzie Stanów Zjednoczonych.

Saul Singer jest felietonistą i byłym redaktorem komentarzy redakcyjnych w „Jerusalem Post” oraz autorem Confronting Jihad: Israel’s Struggle and the World After 9/11.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Naród start-upów

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.