Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Brian Tracy to znany na całym świecie mówca motywacyjny i biznesmen. Książka „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” ukazuje, że zmiana myślenia może nam pomóc osiągnąć szczęście. Przyjrzyjmy się rozmyślaniom. 

Prawa ludzi sukcesu i samoświadomość

Publikację dzielimy na dwie części: psychologiczną i praktyczno-biznesową. Brian Tracy podaje 4 prawa ludzi sukcesu. Są to: kontrola (jesteś szczęśliwy w takim stopniu, w jakim masz kontrolę nad życiem), wiara (jeśli wierzysz w coś z całych sił, urzeczywistni się to), przyciąganie (myśli i emocje kształtują zdarzenia) oraz symetrię (ludzie traktują Cię tak, jak Ty ich). Na czym polega sekret ludzi sukcesu? Myślą o tym, czego pragną. By doświadczyć spełnienia, trzeba posiadać rozwinięte elementy samoświadomości: idealne „ja” – najlepszy obraz nas samych, pozytywne wyobrażenie o sobie i ugruntowane poczucie własnej wartości. 

Dobre i złe nawyki

Mamy dwa negatywne nawyki: strach przed porażką i strach przed odrzuceniemi cztery prawa umysłowe: nawyku, emocji (każde nasze działanie warunkują emocje), koncentracji (to nad czym rozmyślamy rozrasta się i zajmuje coraz więcej miejsca w życiu) oraz podświadomej aktywności (podświadomość akceptuje każdy plan i cel stworzony przez świadomy umysł i tak nami kieruje, by spełnić zamierzenia). Jak kształtować nowy nawyk? 1.Podejmij decyzję – zadeklaruj, że będziesz się zachowywać w określony sposób; 2. nigdy nie rób wyjątków; 3.mów o procesie innym ludziom; 4.wyobrażaj sobie siebie z nowym nawykiem; 5.stwórz afirmację; 6.nie poddawaj się; 7.nagradzaj się, gdy utrwalasz nowe zachowanie.  

BRIAN TRACY HABITS OF SUCCESS – 7 STEPS TO DEVELOP GOOD HABITS – MILLION DOLLAR HABITS

O doskonaleniu biznesowym

W jaki sposób doskonalić się zawodowo? Czytając publikacje branżowe, biorąc udział w szkoleniach i kursach, słuchając podcastów i pracując nad swoją kreatywnością oraz wydajnością. Najważniejsze nawyki biznesowe? 1. Myślenie o potrzebach klientów; 2. analiza życia biznesowego; 3. zdefiniowanie motywacji oraz celów; 4. określenie misji sprzedażowej; 5. patrzenie na produkt oczami klienta; 6.szybka reakcja na problemy i wykorzystywanie okazji. Ktoś, kto chce osiągnąć sukces marketingowy powinien: być specjalistą w jednym obszarze, wyróżniać się, ukierunkować sprzedaż pod swoich najlepszych klientów i skoncentrować wysiłki na sprzedaży. Dla rekina biznesu ważne jest budowanie relacji z klientem oraz sprawne rozwiewanie wątpliwości. Ktoś taki pracuje błyskawicznie, ale ciężko i mądrze.  Jak zacieśniać relacje międzyludzkie? Poprzez postawę wdzięczności, prawiąc komplementy, wzmacniając poczucie wartości u innych, bycie dobrym słuchaczem, zachowanie work-life balance oraz poprzez wybaczanie.   

Wartościowy poradnik nie tylko biznesowy

Brian Tracy w książce „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” zawarł wiele mądrych wskazówek, którymi zainspirują się przedsiębiorcy i osoby spoza branży. Książka pomaga czytelnikowi skutecznie przestawić myślenie na nowe tory i obrać kurs ku zwycięstwu. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.