Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo
Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Brian Tracy to znany na całym świecie mówca motywacyjny i biznesmen. Książka „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” ukazuje, że zmiana myślenia może nam pomóc osiągnąć szczęście. Przyjrzyjmy się rozmyślaniom. 

Prawa ludzi sukcesu i samoświadomość

Publikację dzielimy na dwie części: psychologiczną i praktyczno-biznesową. Brian Tracy podaje 4 prawa ludzi sukcesu. Są to: kontrola (jesteś szczęśliwy w takim stopniu, w jakim masz kontrolę nad życiem), wiara (jeśli wierzysz w coś z całych sił, urzeczywistni się to), przyciąganie (myśli i emocje kształtują zdarzenia) oraz symetrię (ludzie traktują Cię tak, jak Ty ich). Na czym polega sekret ludzi sukcesu? Myślą o tym, czego pragną. By doświadczyć spełnienia, trzeba posiadać rozwinięte elementy samoświadomości: idealne „ja” – najlepszy obraz nas samych, pozytywne wyobrażenie o sobie i ugruntowane poczucie własnej wartości. 

Dobre i złe nawyki

Mamy dwa negatywne nawyki: strach przed porażką i strach przed odrzuceniemi cztery prawa umysłowe: nawyku, emocji (każde nasze działanie warunkują emocje), koncentracji (to nad czym rozmyślamy rozrasta się i zajmuje coraz więcej miejsca w życiu) oraz podświadomej aktywności (podświadomość akceptuje każdy plan i cel stworzony przez świadomy umysł i tak nami kieruje, by spełnić zamierzenia). Jak kształtować nowy nawyk? 1.Podejmij decyzję – zadeklaruj, że będziesz się zachowywać w określony sposób; 2. nigdy nie rób wyjątków; 3.mów o procesie innym ludziom; 4.wyobrażaj sobie siebie z nowym nawykiem; 5.stwórz afirmację; 6.nie poddawaj się; 7.nagradzaj się, gdy utrwalasz nowe zachowanie.  

BRIAN TRACY HABITS OF SUCCESS – 7 STEPS TO DEVELOP GOOD HABITS – MILLION DOLLAR HABITS

O doskonaleniu biznesowym

W jaki sposób doskonalić się zawodowo? Czytając publikacje branżowe, biorąc udział w szkoleniach i kursach, słuchając podcastów i pracując nad swoją kreatywnością oraz wydajnością. Najważniejsze nawyki biznesowe? 1. Myślenie o potrzebach klientów; 2. analiza życia biznesowego; 3. zdefiniowanie motywacji oraz celów; 4. określenie misji sprzedażowej; 5. patrzenie na produkt oczami klienta; 6.szybka reakcja na problemy i wykorzystywanie okazji. Ktoś, kto chce osiągnąć sukces marketingowy powinien: być specjalistą w jednym obszarze, wyróżniać się, ukierunkować sprzedaż pod swoich najlepszych klientów i skoncentrować wysiłki na sprzedaży. Dla rekina biznesu ważne jest budowanie relacji z klientem oraz sprawne rozwiewanie wątpliwości. Ktoś taki pracuje błyskawicznie, ale ciężko i mądrze.  Jak zacieśniać relacje międzyludzkie? Poprzez postawę wdzięczności, prawiąc komplementy, wzmacniając poczucie wartości u innych, bycie dobrym słuchaczem, zachowanie work-life balance oraz poprzez wybaczanie.   

Wartościowy poradnik nie tylko biznesowy

Brian Tracy w książce „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” zawarł wiele mądrych wskazówek, którymi zainspirują się przedsiębiorcy i osoby spoza branży. Książka pomaga czytelnikowi skutecznie przestawić myślenie na nowe tory i obrać kurs ku zwycięstwu. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej