Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później

Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później

Mika Brzezinski jest współprowadzącą program „Morning Joe” i autorką bestsellerów, a Daniela Pierre-Bravo zajmuje się produkcją „Morning Joe”. Bazując na licznych doświadczeniach napisały „Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później”. Przyjrzyjmy się tej książce.

Daniela i Mika

Brzezinski oraz Pierre-Bravo, choć wychowały się w odmiennych środowiskach, mają wspólny mianownik: obie z wielkim wysiłkiem wspinały się na zawodowy szczyt.  

Daniela urodziła się w Ameryce Południowej, dorastała w Ohio i długo nie posiadała amerykańskiego obywatelstwa. Chociaż zdała na studia, przerwała je w wyniku wypadku samochodowego – pokrycie powypadkowych strat pochłonęło jej oszczędności. Właśnie wtedy nastąpił przełom, bo zakazała sobie czuć się jak ofiara. Wkrótce też podjęła studia na nowo, ukończyła je i aplikowała na rozmaite staże. Finalnie, przeniosła się na stałe do Nowego Jorku, gdzie została producentką „Morning Joe”.

Mika od wczesnego dzieciństwa czuła, że nie dorasta bliskim do pięt. Dzięki stalowej konsekwencji, pokonała przeszkody i na przekór niskim stopniom dostała się do Williams College. Po studiach prezentowała nagrania swojego amatorskiego programu wielu stacjom telewizyjnym, często spotykając się z odmową. Negatywny feedback jednak Miki nie zniechęcał, a motywował do działania.

Wskazówki dla kobiet

Autorki książki „Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później” dostarczają garść porad dla kobiety w pierwszej pracy. Są to: 1. Doskonal się w nawiązywaniu kontaktów; 2. Postaw na komunikację bezpośrednią; 4. Aktywnie słuchaj; 5. Szlifuj inteligencję emocjonalną; 6. Ogranicz media społecznościowe; 7. Pamiętaj o marce osobistej; 8. Gromadź doświadczenia – przydadzą Ci się później; 9. Rozwijaj wyjątkowe umiejętności; 10. Bądź cierpliwa.             

Komunikacja, pewność siebie oraz własna firma

By zostać wysłuchane w środowisku pracowniczym, wypowiadajmy się wyraźnie, zwięźle i spokojnie, ważmy słowa. Chcąc się wyróżnić, pielęgnujmy relację z kierownikiem oraz szkolmy się w negocjacjach w zakresie odpowiedniej zapłaty, podwyżek, awansów. Nie ma co liczyć, że ktoś nas dostrzeże, jeśli będziemy siedzieć w milczeniu, zatem mówmy otwarcie o własnych osiągnięciach. Utrzymamy pewność siebie, karmiąc ją regularnie, zaś kiedy jest atakowana, odbudowujmy ją – porażki sprawią, że stanie się twarda jak stal. Nade wszystko przestrzegajmy indywidualnych granic, natomiast jeżeli czujemy, że praca ogranicza nasz potencjał, sygnalizujmy to szefostwu. W ostateczności, zmieńmy posadę.  

Kobiety planujące założyć firmę, muszą wziąć pod uwagę to, że taka inicjatywa powinna realizować coś autentycznie dla nich ważnego. Ten krok wymaga oddania, talentu i odporności, dlatego dobrze znaleźć mentora i konsultować się z koleżankami po fachu. Autorki przestrzegają jednocześnie, by nie lekceważyć intuicji.

Kobieca lektura obowiązkowa

Książka „Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później” Miki Brzezinski i Danieli Pierre-Bravo jest inspirującym, pełnym anegdot poradnikiem dla kobiet rozpoczynających karierę, doświadczonych pracownic oraz dla pań pragnących obrać nową służbową ścieżkę. To lektura obowiązkowa dla każdej świadomej bizneswoman.  

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej wartościowej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Porównaj ceny

Może Ciebie również zainteresować

Zarabiaj więcej pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy

Brian Tracy jest mówcą motywacyjnym o międzynarodowej renomie oraz autorem psychologicznych bestsellerów. Na podstawie wieloletniej praktyki napisał książkę „Zarabiaj więcej pieniędzy”. Przyjrzyjmy się wspólnie tej książce. Źródła bogactwa i klucz do sukcesu

Czytaj więcej

🍪 Ciasteczka

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.