Poznaj 3 najlepsze książki, które zrobią z ciebie inwestora

Świat finansów, giełdowych inwestycji i ekonomii z pewnością zaliczyć trzeba do tych skomplikowanych. Aby go poznać, przydatne mogą okazać się studia z zakresu ekonomii, aczkolwiek historia zna przypadki, kiedy karierę na giełdzie robiły osoby w żaden sposób niezwiązane z uniwersytetami, na których wykłada się nauki o finansach. Niezależnie od tego, książki o inwestowaniu z pewnością okażą się świetną podstawą teoretyczną, dlatego jeżeli planujecie wejść w świat finansów, warto poświęcić czas na przeczytanie kilku z nich, a wybór z pewnością nie będzie łatwy, gdyż książki o inwestowaniu to bardzo szeroka kategoria. My spieszymy z pomocą i przedstawiamy 3 pozycje, które uznaliśmy nie tylko za obowiązkowe, ale przede wszystkim warte przeczytania.


Bogate życie. 10 inwestycji, które zapewnią ci wolność finansowąBogate życie

„Bogate życie – 10 inwestycji, które zapewnią ci wolność finansową” to książka, która została napisana przez Beau Hendersona. Autor w tekście stawia ogólne pytania tj. czym jest bogactwo, co oznacza posiadanie majątku, czy na czym polega zdobywanie władzy? Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fantastyczna umiejętność przekucia tych bardzo ogólnych pytań na szczegółowe wyjaśnienia i analogie do świata finansów i ekonomii – tak powinno pisać się książki o inwestowaniu. Beay Henderson nie nudzi swoich czytelników, a w zamian serwuje im szereg opowieści popartych własnymi komentarzami, które zdecydowanie przybliżą wszystkie skomplikowane dotąd zagadnienia. Książka o inwestowaniu pt. Bogate życie jest poradnikiem, przepisem na życie i mapą, która pozwoli dotrzeć do celu. Autor podpowiada, w jaki sposób zbudować swoje bogactwo i to takie, które sami zdefiniujemy.


Zarabiaj na nieruchomościach. Praktyczny poradnik, jak kupić, wyremontować i wynająć mieszkanieZarabiaj na nieruchomościach

Rynek nieruchomości to bardzo dobre miejsce dla ludzi zdeterminowanych do tego, by szybko wskoczyć na wyższy level i zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze. Nie bez powodu czołowi ludzie z branż takich jak finanse, marketing itp. inwestują również w nieruchomości. Jak się okazuje książki o inwestowaniu to nie tylko kwestie stricte giełdowe, ale także właśnie rynek mieszkaniowy. W książkach o inwestowaniu tj. „Zarabiaj na nieruchomościach” nie znajdziemy gotowych recept na sukces, gdyż zarabianie na nieruchomościach nie jest sprawą prostą. Jednak takie poradniki jak ten autorstwa Agaty i Bartosza Danowskich to kilkaset stron wiedzy podanej przez ludzi, którzy sami przeszli przez wszystko, co opisują. W książce nie ma praktycznie w ogóle teorii, wszystko to zbiór (miejscami bardzo zabawnych) doświadczeń podany przez autorów w jak najbardziej przystępny dla czytelnika sposób.


Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyskiSekrety Bitcoina i innych kryptowalut

W ostatnim czasie z pewnością ciężko znaleźć osobę, której umknęło to, że bitcoiny stały się świetnym gruntem inwestycyjnym. Mało jest książek o inwestowaniu traktujących o kryptowalutach, jednak Dominik Homa podaje nam całą tę wiedzę niemalże na tacy, a jego książka o inwestowaniu w wirtualne pieniądze to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się zainteresować tym tematem. Książka nie tylko pozwala nam poznać świat kryptowalut, ale także w dosyć dosadny sposób instruuje, jak można zarobić na tym fenomenie. Autor pomaga zrozumieć niektóre zjawiska oraz dorzuca garść własnych porad, które powinny pomóc na drodze do sukcesu.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.