Poznaj 3 najlepsze książki, które zrobią z ciebie inwestora

Świat finansów, giełdowych inwestycji i ekonomii z pewnością zaliczyć trzeba do tych skomplikowanych. Aby go poznać, przydatne mogą okazać się studia z zakresu ekonomii, aczkolwiek historia zna przypadki, kiedy karierę na giełdzie robiły osoby w żaden sposób niezwiązane z uniwersytetami, na których wykłada się nauki o finansach. Niezależnie od tego, książki o inwestowaniu z pewnością okażą się świetną podstawą teoretyczną, dlatego jeżeli planujecie wejść w świat finansów, warto poświęcić czas na przeczytanie kilku z nich, a wybór z pewnością nie będzie łatwy, gdyż książki o inwestowaniu to bardzo szeroka kategoria. My spieszymy z pomocą i przedstawiamy 3 pozycje, które uznaliśmy nie tylko za obowiązkowe, ale przede wszystkim warte przeczytania.


Bogate życie. 10 inwestycji, które zapewnią ci wolność finansowąBogate życie

„Bogate życie – 10 inwestycji, które zapewnią ci wolność finansową” to książka, która została napisana przez Beau Hendersona. Autor w tekście stawia ogólne pytania tj. czym jest bogactwo, co oznacza posiadanie majątku, czy na czym polega zdobywanie władzy? Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fantastyczna umiejętność przekucia tych bardzo ogólnych pytań na szczegółowe wyjaśnienia i analogie do świata finansów i ekonomii – tak powinno pisać się książki o inwestowaniu. Beay Henderson nie nudzi swoich czytelników, a w zamian serwuje im szereg opowieści popartych własnymi komentarzami, które zdecydowanie przybliżą wszystkie skomplikowane dotąd zagadnienia. Książka o inwestowaniu pt. Bogate życie jest poradnikiem, przepisem na życie i mapą, która pozwoli dotrzeć do celu. Autor podpowiada, w jaki sposób zbudować swoje bogactwo i to takie, które sami zdefiniujemy.


Zarabiaj na nieruchomościach. Praktyczny poradnik, jak kupić, wyremontować i wynająć mieszkanieZarabiaj na nieruchomościach

Rynek nieruchomości to bardzo dobre miejsce dla ludzi zdeterminowanych do tego, by szybko wskoczyć na wyższy level i zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze. Nie bez powodu czołowi ludzie z branż takich jak finanse, marketing itp. inwestują również w nieruchomości. Jak się okazuje książki o inwestowaniu to nie tylko kwestie stricte giełdowe, ale także właśnie rynek mieszkaniowy. W książkach o inwestowaniu tj. „Zarabiaj na nieruchomościach” nie znajdziemy gotowych recept na sukces, gdyż zarabianie na nieruchomościach nie jest sprawą prostą. Jednak takie poradniki jak ten autorstwa Agaty i Bartosza Danowskich to kilkaset stron wiedzy podanej przez ludzi, którzy sami przeszli przez wszystko, co opisują. W książce nie ma praktycznie w ogóle teorii, wszystko to zbiór (miejscami bardzo zabawnych) doświadczeń podany przez autorów w jak najbardziej przystępny dla czytelnika sposób.


Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyskiSekrety Bitcoina i innych kryptowalut

W ostatnim czasie z pewnością ciężko znaleźć osobę, której umknęło to, że bitcoiny stały się świetnym gruntem inwestycyjnym. Mało jest książek o inwestowaniu traktujących o kryptowalutach, jednak Dominik Homa podaje nam całą tę wiedzę niemalże na tacy, a jego książka o inwestowaniu w wirtualne pieniądze to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się zainteresować tym tematem. Książka nie tylko pozwala nam poznać świat kryptowalut, ale także w dosyć dosadny sposób instruuje, jak można zarobić na tym fenomenie. Autor pomaga zrozumieć niektóre zjawiska oraz dorzuca garść własnych porad, które powinny pomóc na drodze do sukcesu.