Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych

Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Nie wiemy, jak długo potrwa obecny kryzys gospodarczy, ale z pewnością odczuwamy jego skutki. Specjaliści wypracowali już narzędzia, które skutecznie ułatwiają radzenie sobie z nimi. W drugim wydaniu „Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych” Marek Skała dodaje rozdział specjalnie poświęcony obecnej – trudnej sytuacji, oferując czytelnikom dodatkową wartość i perspektywę w tych niepewnych czasach.

Czym jest tytułowe wścieknęcie?

„Wścieknięcie” w kontekście książki „Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych” Marka Skały to niekonwencjonalny termin, oznaczający intensywne pragnienie zmiany, które pojawia się, gdy jesteśmy sfrustrowani lub niezadowoleni z obecnej sytuacji. To nie jest wściekłość w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ale raczej silna motywacja do działania, rodzaj energii, która popycha nas do podejmowania działań i wprowadzania zmian w naszym życiu.

Pierwszy krok, jak sugeruje autor, to doświadczenie tego rodzaju wściekłości – tej silnej motywacji do zmiany. Porównuje on ten moment do uczucia, które mógł odczuwać Adam Małysz, słynny polski skoczek narciarski, który pomimo wielu przeciwności, osiągnął światowy sukces. To uczucie „wściekłości” – CO?! JA NIE POTRAFIĘ?! – jest tym, co popycha nas do dalszych działań, do poszukiwania nowych rozwiązań i możliwości.

Następnie, po początkowym gniewie i frustracji, Marek Skała zaleca poszukiwanie odpowiednich rozwiązań, które można dostosować do własnych potrzeb i okoliczności. Podobnie jak Gregor Schlierenzauer, austriacki skoczek narciarski, który zasłynął ze swojego unikalnego stylu skakania, czytelnicy powinni szukać i adaptować skuteczne techniki, które pomogą im osiągnąć swoje cele.

W końcu, kluczowym elementem tej strategii jest cierpliwość. Cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Autor nawiązuje tu do skoczków narciarskich takich jak Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy po wielu latach ciężkiej pracy osiągnęli szczyt swoich karier. Ta metafora pokazuje, że sukces wymaga czasu i cierpliwości, a każda ze 150 technik prezentowanych w książce może wymagać czasu, aby przynieść oczekiwane efekty.

W zarządzaniu ludźmi najważniejsze jest motywowanie — do lepszej pracy, rozwoju, zmiany. I wszystko to jest w tej książce. Dobra idea — techniki z najwyższej półki podane są prosto, do zastosowania od zaraz. Osobisty udział największych światowych autorytetów biznesu — Cialdiniego, Hogana, Ury’ego — obok znakomitych komentarzy Andrzeja Mleczki daje tej książce dodatkowe atuty. Chce się ją czytać, dobrze się czyta i warto ją czytać.

Katarzyna Niezgoda

Poznaj techniki, które zmienią Twoje życie

Skała argumentuje, że wiedza o tym, co robić i jak to robić, to za mało. Kluczowe jest wykonanie. Opiera się ono na zasadzie wezwania do działania, zachęcając czytelników do aktywnego korzystania z prezentowanych technik. Każda ze 150 technik, według autora, oferuje konkretne korzyści.

Jednym z narzędzi prezentowanych w książce Marka Skały „Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych” jest model ADKAR. Ten prosty, ale niezwykle efektywny sposób zarządzania zmianą, daje czytelnikom jasny plan, który pomaga zrozumieć i skutecznie przeprowadzić proces zmiany. Skała zastosował model ADKAR jako praktyczne narzędzie, które pozwala czytelnikom na stopniowe przeprowadzanie zmiany w swoim życiu. Dzięki jego prostocie  i uniwersalności, ADKAR jest łatwy do zrozumienia i zastosowania, co sprawia, że jest to jedno z najcenniejszych narzędzi zaprezentowanych w tej książce. Autor wykorzystuje model ADKAR, aby przekazać czytelnikom, jak mogą osiągnąć pozytywne zmiany, nawet  w obliczu trudnych wyzwań, takich jak kryzys gospodarczy. Bez względu na to, jak duże są te zmiany, model ADKAR pokazuje czytelnikom kierunek do celu i pomaga przekształcić teorię w praktyczne działania.

Wprowadź mikrozmiany, otrzymaj makroefekty

Autor nie tylko dostarcza czytelnikom przystępny i praktyczny przewodnik po radzeniu sobie z kryzysem, ale także oferuje inspirujący apel do działania. „Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych” jest książką, która przekazuje nie tylko wiedzę, ale także zachęca do aktywnego jej stosowania w życiu. Dlatego zdecydowanie polecam tę lekturę każdemu, kto szuka efektywnych sposobów na poprawę swojej sytuacji w czasie kryzysu i nie tylko.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej