Steve Jobs

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci jednego z największych wizjonerów naszych czasów, tak więc warto sięgnąć po jedyną biografię napisaną przy jego bezpośrednim udziale. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał kontroli nad tym, co zostanie w niej umieszczone, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

Bazując na ponad czterdziestu rozmowach ze Stevem Jobsem przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na niezliczonych wywiadach z przyjaciółmi, członkami rodziny, jego przeciwnikami oraz konkurentami, Walter Isaacson napisał wyjątkowo wciągającą książkę o człowieku pełnym wzlotów i upadków, a także o jego wyjątkowej i niezwykle twórczej osobowości. O człowieku, którego pasja i perfekcjonizm wykraczające daleko poza wszelkie ramy zrewolucjonizowały wiele sfer naszego życia.

Steve Jobs przyczynił się między innymi do zmiany komputerów osobistych, filmów animowanych, sposobu w jaki słuchamy muzyki, zmiany naszych telefonów, tabletów oraz do rozwoju dystrybucji cyfrowej. Pozostaje on najbardziej wyrazistym przedstawicielem wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem tworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której niczym nieskrępowane wizjonerstwo zostało połączone z wyjątkowymi osiągnięciami nowoczesnej technologii.

O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania. Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

Walter Isaacson – dyrektor generalny Aspen Institute, były szef CNN i redaktor naczelny magazynu „Time”. Autor książek Einstein. Jego życie, jego wszechświat; Benjamin Franklin: An American Life; Kissinger: A Biography oraz The Wise Men: Six Friends and the World They Made (wspólnie z Evanem Tomasem). Mieszka wraz z żoną w Waszyngtonie.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Steve Jobs

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Steve Jobs

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej