Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci jednego z największych wizjonerów naszych czasów, tak więc warto sięgnąć po jedyną biografię napisaną przy jego bezpośrednim udziale. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał kontroli nad tym, co zostanie w niej umieszczone, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

Bazując na ponad czterdziestu rozmowach ze Stevem Jobsem przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na niezliczonych wywiadach z przyjaciółmi, członkami rodziny, jego przeciwnikami oraz konkurentami, Walter Isaacson napisał wyjątkowo wciągającą książkę o człowieku pełnym wzlotów i upadków, a także o jego wyjątkowej i niezwykle twórczej osobowości. O człowieku, którego pasja i perfekcjonizm wykraczające daleko poza wszelkie ramy zrewolucjonizowały wiele sfer naszego życia.

Steve Jobs przyczynił się między innymi do zmiany komputerów osobistych, filmów animowanych, sposobu w jaki słuchamy muzyki, zmiany naszych telefonów, tabletów oraz do rozwoju dystrybucji cyfrowej. Pozostaje on najbardziej wyrazistym przedstawicielem wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem tworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której niczym nieskrępowane wizjonerstwo zostało połączone z wyjątkowymi osiągnięciami nowoczesnej technologii.

O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania. Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

Walter Isaacson – dyrektor generalny Aspen Institute, były szef CNN i redaktor naczelny magazynu „Time”. Autor książek Einstein. Jego życie, jego wszechświat; Benjamin Franklin: An American Life; Kissinger: A Biography oraz The Wise Men: Six Friends and the World They Made (wspólnie z Evanem Tomasem). Mieszka wraz z żoną w Waszyngtonie.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Steve Jobs

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.