Grafika w biznesie

Zastanawialiście się kiedyś czy da się w ogóle prowadzić firmę bez znaku graficznego, papieru firmowego czy wybrania wyróżniającej kolorystyki? Prawdopodobnie się da, ale jest to prawdę powiedziawszy niezbyt rozsądne działanie. Tak zwana księga CI, czyli Corporate Identity, nie powinna być kosztem w budżecie przedsiębiorstwa, ale inwestycją. Większość społeczeństwa to wzrokowce. To co widzą klienci czy kontrahenci firmy, bywa ważniejsze od tego, co starają się powiedzieć jej przedstawiciele. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że dobrze przygotowana identyfikacja wizualna firmy buduje jej wizerunek niczym najlepszy przedstawiciel handlowy.

Książka Anny Benicewicz-Miazgi wprowadza czytelnika we wszystkie aspekty pracy nad księgą CI i daje wiedzę na temat projektowania grafiki użytkowej na potrzeby biznesu. Z książki można się dowiedzieć, czym jest identyfikacja wizualna, na jakich właściwościach ludzkiego oka opiera się jej skuteczność oraz jakie sztuczki optyczne można zastosować podczas przygotowywania grafik. Autorka przedstawia podstawowe elementy graficzne i zasady, na jakich najlepiej połączyć je z czcionkami, a także teorię i praktykę stosowania kolorów w projektowaniu dla biznesu. Elementy składowe księgi CI, podstawowe formaty i rodzaje papieru firmowego oraz wizytówek nie będą już miały więcej tajemnic! Książka pozwala uczyć się na żywym biznesowym organizmie dzięki dołączonej galerii faktycznie istniejących logotypów. Autorka uczy czytelnika zasad projektowania graficznego, by potem móc je spektakularnie łamać.

Wydawnictwo: Onepress | Data wydania: wrzesień 2012
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej wartościowej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Porównaj ceny

Może Ciebie również zainteresować

🍪 Ciasteczka

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.