,

Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwijać firmę

Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwijać firmę
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

„Maszyna kreatywności” autorstwa Martina Reeves’a i Jacka Fuller to nie tylko książka o wyjątkowej zdolności ludzkiej wyobraźni, ale także praktyczny przewodnik dla liderów biznesu, którzy pragną ożywić i wykorzystać potencjał kreatywności w swoich organizacjach. Jesteście gotowi na rewolucję potężniejszą niż sztuczna inteligencja?

Czym jest kreatywność?

Kreatywność to zdolność do tworzenia nowych, oryginalnych i wartościowych pomysłów, rozwiązań, produktów oraz dzieł sztuki – obrazów, wierszy, kryminałów oraz powieści, w których okazuje się, że natura ludzka nadal płata figle. 

Kreatywność to niezwykły proces, w którym łączy się umiejętność myślenia abstrakcyjnego, rozwiązywania problemów, eksperymentowania oraz korzystania z wyobraźni, by stworzyć coś innowacyjnego i unikatowego.

Książka wyrosła z przekonania, że coraz bardziej oddalamy się od kreatywności. Autorzy, zainspirowani spadającą innowacyjnością w korporacjach i mniejszych firmach, aspirują do zhumanizowania korporacji zdominowanych przez finanse i procedury, a także do umieszczenia ludzkiej wyobraźni w centrum wspólnego przedsiębiorstwa.

Martin Reeves i Jack Fuller prezentują praktyczne wskazówki, w jaki sposób zbudować i uruchomić maszynę wyobraźni – firmę, która systematycznie wykorzystuje zdolność ludzkiego umysłu dla osiągnięcia wzrostu. To może być odpowiedź na palące potrzeby teraźniejszości, w której klasyczne metody przestają działać.

Jesteśmy w tym wszystkim razem. O kreatywności w tłumie

„Maszyna kreatywności” koncentruje się nie tylko na indywidualnej zdolności do tworzenia nowości, ale także na tym, jak umysły oddziałują na siebie, kształtując zbiorową wyobraźnię i przekształcając idee w rzeczywistość. 

Wspólna kreatywność, często nazywana kreatywnością zbiorową, odnosi się do procesu twórczego, który zachodzi podczas współpracy między różnymi osobami. Zespoły mogą wspólnie generować pomysły, rozwiązywać problemy i wprowadzać innowacje, łącząc swoje unikalne umiejętności, doświadczenia i perspektywy. 

Jak pobudzać kreatywność w Twoim teamie? Zapewnij pracownikom czas na przemyślenia, eksperymentowanie i pracę nad własnymi pomysłami. Czasami krótkie przerwy czy sesje medytacji mogą pobudzić kreatywność i zainspirować do nowych pomysłów. Pomysłów na takie działania jest oczywiście więcej – wszystkie je znajdziesz w książce “Maszyna kreatywności”.

Czy kreatywność równa się szansa na przetrwanie?

Autorzy analizują cały cykl życia idei – od inspiracji do nowych realiów, prezentując metody przekształcenia firm w celu wykorzystania wyobraźni, oraz badają, w jaki sposób sztuczna inteligencja może być włączona do organizacji, aby stała się ona jeszcze bardziej pomocna w wykorzystaniu wyobraźni. 

Książka „Maszyna kreatywności” to niezbędna pozycja dla liderów biznesu, którzy pragną na nowo wyobrazić sobie całe swoje przedsiębiorstwo i zwiększyć potencjał jego wyobraźni. To inspirujący przewodnik dla tych, którzy dążą do odkrywania nieznanych możliwości, kształtowania przyszłości i zmieniania świata na lepsze.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwijać firmę

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Maszyna kreatywności. Jak dzięki wyobraźni tworzyć nowe idee i rozwijać firmę

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej