Megazagrożenia. 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości

Megazagrożenia. 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości
Megazagrożenia. 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, co przyniesie przyszłość, jakie zmiany zaistnieją i jakim wyzwaniom będziemy musieli stawić czoła za dzień, miesiąc czy za chwilę? Nouriel Roubini, światowej sławy ekonomista i autor bestsellerowej książki „Ekonomia kryzysu”, nie pozostawia żadnych wątpliwości, że przyszłość może być równie niepewna, jak pełna niespodzianek. 

Co może spotkać nas gorszego niż koniec świata?

W swojej najnowszej książce, „Megazagrożenia: 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości”, Roubini przedstawia dziesięć poważnych zagrożeń, które mogą doprowadzić do największej katastrofy gospodarczej naszego życia, jeśli nie zostaną odpowiednio rozwiązane.

Pierwsze wrażenie po przeczytaniu tej książki to zdecydowanie uczucie niepokoju i niepewności. Roubini, nazywany niegdyś Doktorem Zagładą, nie stroni od przekazania swoich pesymistycznych przewidywań, które okazały się prawdziwe w przeszłości. To on bowiem przewidział kryzys finansowy z lat 2007-2009. Jednak jego niepokojące proporctwa są równoważone przez jasne i precyzyjne analizy oraz sugestie, co możemy zrobić, aby uniknąć tych czarnych scenariuszy.

Czy zmierzamy w stronę przepaści?

Książka porusza najważniejsze tematy XXI wieku, takie jak kryzys zadłużenia, rywalizacja między supermocarstwami, pandemie, globalne zmiany klimatu, czy wprowadzenie sztucznej inteligencji. Nouriel Roubini w przystępny sposób przedstawia te megazagrożenia, tłumacząc, jak błędne decyzje i polityka, a także ignorowanie ograniczeń przyrodniczych, prowadzą do powstania coraz większych problemów. Każde z omówionych zagadnień uzupełnia pozostałe, co składa się na całościowy obraz przyszłości, która wymaga natychmiastowych działań.

Niezwykle cenna jest również jasność, z jaką Roubini przedstawia swoje przemyślenia. Autor nie owija w bawełnę, dzięki czemu książka jest łatwa do zrozumienia i przyswojenia nawet dla osób, które nie są ekspertami w dziedzinie ekonomii, ekologii oraz AI. To szczególnie ważne, gdyż megazagrożenia dotyczą każdego z nas.

Nie spotkałem się jeszcze z bardziej trzeźwą i szczegółową analizą naszej sytuacji finansowej. Roubini nie owija w bawełnę, pisze przy tym z jasnością, którą rzadko spotyka się u ekonomistów. Na lekturze tej książki skorzysta każdy, kto ją przeczyta, a gdyby tak jej przesłanie wzięli sobie jeszcze do serca szefowie banków centralnych, świat stałby się lepszym miejscem.

Nassim Nicholas Taleb

Jak możesz się uratować przed megazagrożeniami?

„Megazagrożenia: 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości” to zdecydowanie książka, której warto poświęcić swój czas. Dla niej warto zarwać noc, wziąć urlop bądź L4. Choć przerażająca i niepokojąca, dostarcza również wartościowych informacji oraz możliwych rozwiązań, które mogą pomóc nam zmierzyć się z przyszłością i uniknąć ewentualnych katastrof. Roubini nie tylko ostrzega nas przed tym, co może się wydarzyć, ale także wskazuje, co możemy zrobić, aby zapewnić sobie i naszym dzieciom bardziej pokojową i dostatnią przyszłość.  Jeśli szukasz książki, która otworzy ci oczy na rzeczywistość i pokaże, jak możemy działać, aby ją zmienić, ta pozycja z pewnością cię nie zawiedzie.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Megazagrożenia. 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Megazagrożenia. 10 trendów niebezpiecznych dla naszej przyszłości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej