Nawyki bogatych i biednych

Kup online od 17.96 zł
Nawyki bogatych i biednych

Tom Corley jest planistą finansowym oraz prezesem Cerefice and Company, amerykańskiej firmy księgowej, zaś Michael Yardney to autor książek psychologiczno-biznesowych i dyrektor wykonawczy grupy Metropole, działającej w branży nieruchomości. Wspólnie napisali książkę „Nawyki bogatych i biednych”. Przeanalizujmy ich spostrzeżenia. 

Piramida, kwadrant i tajemnica bogactwa

Istnieje pięć poziomów Piramidy Bogactwa: Poziom 0 – niestabilność finansowa, charakterystyczna dla ofiar i ocalałych; Poziom 1 – stabilność finansowa, gdy zgromadzone środki pozwalają  na pokrycie wydatków na kolejne sześć miesięcy i wykupienie ubezpieczenia; Poziom 2 – bezpieczeństwo finansowe ze spłaconą hipoteką, kosztami ubezpieczeń, wydatkami, kredytami; Poziom 3 – wolność finansowa, wiążąca się z prowadzeniem atrakcyjnego stylu życia i pokaźną bazą stałych zasobów; oraz Poziom 4 – bogactwo – stan, w którym nie istnieje już presja pieniądza, a zasoby ciągle rosną. Większość multimilionerów to albo inwestorzy, albo właściciele firm.

Kwadrant Bogactwa rozkłada się następująco: Kwadrant 4 – bez zasobów i gotówki; Kwadrant 3 – dom na własność; Kwadrant 1 – godziwe zarobki, ale brak dużych zasobów; i Kwadrant 2 – znaczne zasoby generujące wpływy gotówki.

Nawyki bogatych i biednych

Tajemnica bogactwa? Dochód pasywny, a oprócz tego edukacja i obniżanie poziomu zadłużenia. Aby zostać człowiekiem zamożnym, należy myśleć i zachowywać się jak ktoś zamożny, słowem – powinniśmy wyrobić w sobie świadomość zamożności. Szeroka rzesza ludzi unika ryzyka finansowego, natomiast milionerzy to ryzyko kontrolują i grają sprytnie. Chcąc pomnożyć pieniądze trzeba zacząć odczuwać wdzięczność, nie odkładać niczego na później, posiadać ambitne cele i nauczyć się odłożonej gratyfikacji – umiejętności oparcia się pokusie natychmiastowej satysfakcji. Warto też rozprawić się z mitami na temat bogactwa, wedle których bogaci mają szczęście, dziedziczą pieniądze, czy nie muszą ciężko pracować.      

Nawyki, zespół i modelowanie 

Osoby majętne przejawiają dobre nawyki. Przede wszystkim, zastanawiają się nad tym, jak inwestować pieniądze, nie wahają się płynąć pod prąd, kreują innowacje, są głodne wiedzy i nie tyle reagują na zmiany, ile je wyprzedzają. Niezależnie od sytuacji, kontrolują swoje myśli i emocje, praktykują pozytywne afirmacje, są wytrwałe i nigdy nie rezygnują z marzeń. Jednocześnie, dbają o zdrowie, tworzą zgrany zespół złożony z przywódców (ich samych), doradców, mentorów i pomocników oraz posługują się modelowaniem – słuchają kogoś bardziej doświadczonego w danej dziedzinie, by powtórzyć jego sukces, lecz nie popełnić tych samych błędów. Często przyszli milionerzy od wczesnego dzieciństwa znają wagę oszczędzania i mają świadomość, że są kowalami własnego losu. 

Droga na szczyt

W książce „Nawyki bogatych i biednych” Corley i Yardney zawarli pożyteczne wskazówki oraz praktyczne ćwiczenia, dzięki którym wnikliwy czytelnik może nie tylko doprowadzić do poprawy stanu swojego konta, ale i osiągnąć prawdziwy finansowy szczyt. To książka dla odbiorców niebojących się wyzwań. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.