,

Nawyki bogatych i biednych

Nawyki bogatych i biednych
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Tom Corley jest planistą finansowym oraz prezesem Cerefice and Company, amerykańskiej firmy księgowej, zaś Michael Yardney to autor książek psychologiczno-biznesowych i dyrektor wykonawczy grupy Metropole, działającej w branży nieruchomości. Wspólnie napisali książkę „Nawyki bogatych i biednych”. Przeanalizujmy ich spostrzeżenia. 

Piramida, kwadrant i tajemnica bogactwa

Istnieje pięć poziomów Piramidy Bogactwa: Poziom 0 – niestabilność finansowa, charakterystyczna dla ofiar i ocalałych; Poziom 1 – stabilność finansowa, gdy zgromadzone środki pozwalają  na pokrycie wydatków na kolejne sześć miesięcy i wykupienie ubezpieczenia; Poziom 2 – bezpieczeństwo finansowe ze spłaconą hipoteką, kosztami ubezpieczeń, wydatkami, kredytami; Poziom 3 – wolność finansowa, wiążąca się z prowadzeniem atrakcyjnego stylu życia i pokaźną bazą stałych zasobów; oraz Poziom 4 – bogactwo – stan, w którym nie istnieje już presja pieniądza, a zasoby ciągle rosną. Większość multimilionerów to albo inwestorzy, albo właściciele firm.

Kwadrant Bogactwa rozkłada się następująco: Kwadrant 4 – bez zasobów i gotówki; Kwadrant 3 – dom na własność; Kwadrant 1 – godziwe zarobki, ale brak dużych zasobów; i Kwadrant 2 – znaczne zasoby generujące wpływy gotówki.

Nawyki bogatych i biednych

Tajemnica bogactwa? Dochód pasywny, a oprócz tego edukacja i obniżanie poziomu zadłużenia. Aby zostać człowiekiem zamożnym, należy myśleć i zachowywać się jak ktoś zamożny, słowem – powinniśmy wyrobić w sobie świadomość zamożności. Szeroka rzesza ludzi unika ryzyka finansowego, natomiast milionerzy to ryzyko kontrolują i grają sprytnie. Chcąc pomnożyć pieniądze trzeba zacząć odczuwać wdzięczność, nie odkładać niczego na później, posiadać ambitne cele i nauczyć się odłożonej gratyfikacji – umiejętności oparcia się pokusie natychmiastowej satysfakcji. Warto też rozprawić się z mitami na temat bogactwa, wedle których bogaci mają szczęście, dziedziczą pieniądze, czy nie muszą ciężko pracować.      

Nawyki, zespół i modelowanie 

Osoby majętne przejawiają dobre nawyki. Przede wszystkim, zastanawiają się nad tym, jak inwestować pieniądze, nie wahają się płynąć pod prąd, kreują innowacje, są głodne wiedzy i nie tyle reagują na zmiany, ile je wyprzedzają. Niezależnie od sytuacji, kontrolują swoje myśli i emocje, praktykują pozytywne afirmacje, są wytrwałe i nigdy nie rezygnują z marzeń. Jednocześnie, dbają o zdrowie, tworzą zgrany zespół złożony z przywódców (ich samych), doradców, mentorów i pomocników oraz posługują się modelowaniem – słuchają kogoś bardziej doświadczonego w danej dziedzinie, by powtórzyć jego sukces, lecz nie popełnić tych samych błędów. Często przyszli milionerzy od wczesnego dzieciństwa znają wagę oszczędzania i mają świadomość, że są kowalami własnego losu. 

Droga na szczyt

W książce „Nawyki bogatych i biednych” Corley i Yardney zawarli pożyteczne wskazówki oraz praktyczne ćwiczenia, dzięki którym wnikliwy czytelnik może nie tylko doprowadzić do poprawy stanu swojego konta, ale i osiągnąć prawdziwy finansowy szczyt. To książka dla odbiorców niebojących się wyzwań. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Nawyki bogatych i biednych

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Nawyki bogatych i biednych

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej