Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Internet wdarł się w nasze życie i bezpowrotnie wywrócił je na drugą stronę. Przemodelował sposób, w jaki myślimy oraz w jaki działamy. Nasze coraz częstsze problemy z koncentracją, krótsze i znacznie uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstów nie są dziełem przypadku. Wygląda na to, że doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy oraz mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji.

Nicholas Carr w swojej książce Płytki umysł przedstawia nam, w jaki sposób nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na współczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w którą zaangażowało się wielu znanych publicystów i prestiżowych wydawców. Carr serwuje czytelnikom coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną. Jego książka to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak internet oddziałuje na Twój mózg i jak zmieni to Twoją przyszłość.

Nicholas Carr – absolwent Harvardu, przez wiele lat pracował na stanowisku redaktora prestiżowego magazynu biznesowego „Harvard Business Review”. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych publicystów i badaczy sieci. Napisał kilka książek, w tym „Does IT matter?”, mówiącej o tym, jak internet wpływa na działanie współczesnych przedsiębiorców, czy „The Big Switch”, poruszającej temat przyszłości sieci jako wielkiej chmury danych. Współpracuje między innymi z takimi tytułami, jak „New York Times”, „Atlantic”, „New Republic”, „Wired”.

Wydawnictwo: Onepress | Data wydania: listopad 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej