Pożegnanie z jałmużną

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Pożegnanie z jałmużną

W książce Pożegnaniu z jałmużną Gregory Clark stawia odważną tezę, że o zamożności i ubóstwie państw nie decydują czynniki geograficzne, zasoby siły roboczej czy bogactwa naturalne, lecz kultura. Autor wykazuje, że zdolne do trwałego rozwoju gospodarczego są tylko społeczeństwa o długiej historii osiadłego życia, które wykształciły sprawne instytucje zapewniające bezpieczeństwo. Wyzwanie rzucone przekonaniu, że ubogie społeczeństwa mogą osiągnąć wzrost gospodarczy dzięki interwencji zewnętrznej, może zmienić sposób myślenia o gospodarczej historii świata.

Czy ekonomiści z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego kierują się błędnym wyobrażeniem o przyczynach wzrostu gospodarczego? A wdrażane programy pomocowe dla ubogich państw należy wpisać w nurt fantastyki?

Pożegnanie z jałmużną to książka, która w 2008 roku została nagrodzona złotym medalem przyznawanym publikacjom z dziedziny finansów, inwestycji i ekonomii przez pismo „Independent Publisher”.

Kolejna przełomowa i ogromnie popularna publikacja z dziedziny ekonomii. […] Być może nie rozgryźliśmy tajemnicy postępu zachodzącego w ludzkim świecie, ale Pożegnanie z jałmużnąpowoduje, że jesteśmy bliżej tego celu.

Tyler Cowen, New York Times

Gregory Clark – brytyjski historyk ekonomii, absolwent Cambridge i Harvardu, kieruje obecnie Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis i jest redaktorem „European Review of Economic History”. Głównym obszarem jego badań są długoterminowy wzrost gospodarczy, przyczyny bogacenia się społeczeństw i państw oraz historia gospodarcza Anglii i Indii.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Pożegnanie z jałmużną

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Pożegnanie z jałmużną

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej