Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz

Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 2

Czy sprzedaż można rozpisać, zaplanować i uderzyć w najbardziej odpowiednim momencie? Ubrać ją  w procesy, które ułatwią życie sprzedawcy, klientowi i producentowi? Okazuje się, że tak. Robert Lipiński w swojej książce „Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz” pokazuje, że jest to możliwe.

Czy COVID zmienił handel? 

Żyjemy w czasach, które naznaczyła pandemia COVID-19. Zmieniła ona handel na pewno, ale nie zmieniła istoty sprzedaży. Ważny jest dobry produkt, który powinien być sprzedawany w odpowiednim czasie i miejscu, przez właściwych ludzi.

Jaką funkcję pełni sprzedawca obecnie?

Lipiński radzi, by zacząć od zastanowienia się, jaką funkcję pełni sprzedawca. Choć jesteśmy świadkami dynamicznej digitalizacji świata to człowiek, który potrafi znaleźć klienta na wyprodukowane rzeczy jest nadal na wagę złota. Autor „Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz” przywołuje przykład fabryki komputerów, która bez handlowca może nie poradzić sobie z kwestią zbytu nawet najbardziej wartościowych produktów.

„Przestań wreszcie sprzedawać” to książka, która nie skupia się tylko na obronie sprzedawców, handlowców czy doradców technicznych. To również opowieść o tym, co warto zmienić w procesie sprzedaży, by był on bardziej efektywny i skuteczniejszy. 

Wywiad z Robertem Lipińskim

Jak sprzedawać skutecznie? Radzi Robert Lipiński

„Przestań wreszcie sprzedawać” to konkretne pomysły na zmianę działania Twojego biznesu i podejścia do procesu sprzedażowego. 

Co można zrobić, by słupki zaczęły rosnąć? Po pierwsze, trzeba dobrze zrozumieć, czego klienci szukają. Robert Lipiński słusznie wspomina o momentach „bólu”, których każdy z nas chce uniknąć. Posiadanie dobrego samochodu uchroni nas przed jazdą podmiejską kolejką. Po drugie, warto określić, jakie korzyści oferuje się klientom. Czy jest to tylko telefon z wieloma funkcjami? A może stoi za nim coś więcej?

Warto pamiętać, że dobry sprzedawca oprócz upłynniania towaru zaczyna budować relacje. Szczególnie w sferze B2B często nie cena, a właśnie profity pozamaterialne (czytaj: relacje) odgrywają istotną rolę w zawieraniu wartościowych kontraktów. Sprawdź, jak wyglądają Twoje rozmowy z potencjalnymi i obecnymi klientami. Czy bardziej skupiasz się na prezentowaniu oferty czy może wykorzystujesz momenty przyjemnej rozmowy, podczas których możesz o nich wspomnieć?

Przestań wreszcie sprzedawać – podcast o efektywnej sprzedaży B2B

Lipiński wspomina również o tym, że warto przygotować skuteczny plan sprzedaży i należy wybrać odpowiedni moment, w którym najlepiej go zrealizować. Planowanie miesięczne, kwartalne czy roczne powinno znajdować się w DNA dobrego sprzedawcy. Lipiński opisuje również szereg narzędzi i technik, które można wykorzystać do skutecznego wdrożenia planu sprzedaży. Od wykorzystania wirtualnych spotkań, aż po zautomatyzowane kampanie e-mailingowe. 

Książka „Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz” jest warta przeczytania, ponieważ jest to doskonały przewodnik po skutecznej sprzedaży. Robert Lipiński przedstawia wiele porad dotyczących tego, jak zacząć skutecznie sprzedawać, a także, jak szybko rozwijać swój biznes. Książka zawiera również przykłady z życia wzięte oraz wskazówki, które pomogą dowiedzieć się, jak dobrze nawiązywać i utrzymywać relacje z klientami.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Przestań wreszcie sprzedawać. Jak rozwinąć każdy biznes, zmieniając tylko jedną rzecz

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej