reStart kariery

Restart kariery. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka „Restart kariery. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy” Patrycji Załuskiej skierowany jest do debiutantów na rynku pracy, osób z większym stażem oraz do weteranów. Autorka przekonuje, że poszukiwanie pracy nie musi być mordęgą. Czy istotnie książka emanuje siłą perswazji?

Jak wyjść z emocjonalnego kołowrotka? 

Osobom tracącym pracę towarzyszy emocjonalny kołowrotek. W takich chwilach należy uchwycić się nadziei – doświadczanie skrajności wpisuje się bowiem w proces zmiany. Ustalenie celu zawodowegozakłada: 1. odmrożenie obecnych schematów myślenia: 2. poszukiwanie nowych możliwości działania: 3. zamrożenie nowych schematów. 

Skutki bezrobocia i wypalenia zawodowego

Z bezrobociem najlepiej uporać się jak najszybciej, ponieważ niesie ze sobą negatywne skutki, materialne i niematerialne. W podobny sposób wpływa na nas wypalenie zawodowe, wywoływane przez wewnętrzno-zewnętrzne czynniki. Z wypaleniem można sobie poradzićlepiej organizując zadania albo trenując komunikację międzyludzką.

Ćwiczenie koła życia 

Dobra praca realizuje osobistą misję. W publikacji zawarte są ćwiczenia definiujące cel zawodowy, m.in. koło życia – polega na narysowaniu koła, podzieleniu go na części, wypisaniu dziedzin życia, oznaczeniu poziomów satysfakcji oraz dobraniu działań podwyższających te noty. 

Research firmy, złota lista oraz aplikacja otwarta

Jeśli wiemy dla kogo chcemy pracować, zróbmy dokładny research firmy/złotą listę wymarzonych firm. Aplikować można w odpowiedzi na ogłoszenie, ale są i aplikacje otwarte– czyli wysyłanie CV mimo braku rekrutacji. Istnieje szansa, że swoimi kwalifikacjami wpiszemy się w potrzeby firmy.

CV, list motywacyjny i portfolio doskonałe

 CV powinno być spersonalizowane, eksponować najważniejsze kryteria dla stanowiska, informować o wykształceniu i osiągnięciach. Dane muszą być autentyczne, adekwatne i spójne. List motywacyjny ma opowiadać o naszej motywacji, zaletach oraz sugerować chęć spotkania. Portfolio zaś to zbiór projektów, zaprezentujmy więc talent jasno i klarownie. 

Marka osobista, networking i elevator pitch

 Świadomie dbajmy o markę, kreujmy osobisty PR. Pamiętajmy o networkingu– budowaniu sieci kontaktów. Dobre jest przygotowanie elevator pitch–formułki nas przedstawiającej. Przyda się to podczas udziału w konferencjach, gdzie można poznać wielu przydatnych ludzi.

Przed, w trakcie i po rozmowie kwalifikacyjnej

Przed rozmową kwalifikacyjną ułóżmy odpowiedź na każdy punkt w CV, na pytanie o wynagrodzenie oraz zróbmy dokładny research firmy. W trakcie trzeba być aktywnym i pewnym siebie. Jeśli okaże się, że nie otrzymaliśmy pracy, zadzwońmy do rekrutera i poprośmy go o feedback. Jeżeli telefon długo milczy, zatelefonujmy, by poznać powód ciszy. Kiedy otrzymamy pracę, dopytajmy o warunki podpisania umowy.

Dla osób na rozstaju dróg

Książka „Restart kariery. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy” Patrycji Załuskiej skutecznie przygotowuje do nowego zatrudnienia. Ćwiczenia uświadomią nasze mocne oraz słabe strony i dokonamy rozliczenia z zawodową przeszłością. Publikację tą można polecić każdemu, kto znajduje się na zawodowym rozstaju dróg.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić reStart kariery

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce reStart kariery

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej