Rozwijaj siebie dzięki tym 4 książkom

Rozwój osobisty przez wiele osób może być uważany za dziedzinę „oklepaną”, a tysiące książek na ten temat to powtarzalne ksera wcześniejszych dokonań, które powiela się po to, by autorzy mogli jak to się mówi „nabijać sobie kabzę”. My jednak w kontrze do takiego przeświadczenia przygotowaliśmy dla Was 4 książki o rozwoju osobistym, które naszym zdaniem zdecydowanie wyróżniają się spośród wspomnianej reszty i będą cenną lekturą zarówno dla osób, które bardziej interesują się tematyką, jak i dla zwyczajnych śmiertelników, którzy chcieliby coś zmienić w swoim życiu.


Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracyNie narzekaj!

Pierwszą książką o rozwoju osobistym, którą chcieliśmy zaproponować jest dzieło pt. „Nie narzekaj” Jona Gordona. Zaproponowany tytuł jest bardzo dosadny i taka właśnie jest cała książka. Jon Gordon podpowiada jak zachować ład w swoim życiu, biurze czy dokumentacji. Prowokuje pytaniami dotyczącymi tego, dlaczego nienawidzimy swojej pracy czy nawet zachęca do jej porzucenia, gdyż ciągłe uskarżanie się na wszystko dookoła nie prowadzi do niczego dobrego. To książka o rozwoju osobistym, która pomaga oczyścić umysł i dojść do ładu w swoim życiu. Jak mówi podtytuł: „To pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy”, a autor gwarantuje, że jeżeli uda się je wdrożyć, będą skuteczne.


Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie. Nigdy nie idź na kompromisNegocjuj jakby od tego zależało twoje życie

Kolejna perełka wśród książek o rozwoju osobistym nosi tytuł: „Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie”, które twórcami są Chris Voss i Tahl Raz. Autorzy nie idą na kompromis i do tego zachęcają swoich czytelników. Warto wspomnieć, że pierwszy z autorów to były negocjator FBI, dlatego sytuacje opisane w książce miejscami zapierają dech w piersiach, a świadomość tego, że wydarzyły się naprawdę, jeszcze bardziej podkręca atmosferę. Książka o rozwoju osobistym, o której mowa reklamowana jest, jako ta zapewniająca 100% skuteczności. Autorzy napisali tekst oparty na doświadczeniu, który stanowi produkt nauki agentów FBI. Wydawcy zdecydowali się przełożyć go na świat biznesu i zaproponować czytelnikom drogę negocjacji, dzięki której uda i się osiągnąć zamierzone cele.


Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnychNarzędzia tytanów

„Narzędzia tytanów” to zdecydowanie jedna z książek o rozwoju osobistym napisana w bardzo nieszablonowy sposób. Autor Timothy Feriss słynie z nagrywania podcastów ze znanymi osobami. Decydując się na napisanie książki o rozwoju osobistym zebrał wszystkie rady, pomysły oraz anegdoty i przelał je na papier. Autora charakteryzuje niesamowita lekkość pisania treści. Podobnie jak podczas prowadzenia wywiadów, bardzo szybko potrafił doprowadzić do sytuacji, w której rozmówcy otwierali się w pełni, tak i tutaj po kilku stronach czytelnik może odczuwać pewnego rodzaju wieź z autorem, która zdecydowanie pomaga w przyswajaniu wiedzy.


Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysłZarządzanie codziennością

Ostatnia w tym zestawianiu to książka o rozwoju osobistym o bardzo socjologicznym tytule: „Zarządzanie codziennością”. Autorką jest Jocelyn K. Glei, która proponuje proste sposoby na zaplanowanie swojego dnia, a taka praktyka jej zdaniem pomoże w „wyostrzeniu twórczego umysłu”. Autorka udowadnia, że istnieje coś takiego, jak dobrze zaplanowany dzień i to właśnie takie czynniki mogą decydować o tym, czy danego dnia osiągniemy sukces, czy tez nie.