Podejmowanie ryzykownych decyzji bizneszowych przestało być tylko domeną gości w bluzach z kapturem, którym nie chciało się kończyć studiów. W dzisiejszych czasach wszyscy powinniśmy zachowywać się jak prawdziwi przedsiębiorcy, bez względu na to, czy pracujemy w wielkiej korporacji, w organizacji non profit czy też w małej rodzinnej firmie.
Każdy z nas powinien być rzutki, elastyczny i śmiały, a może nawet odrobinę szalony. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że zostaniemy z tyłu. Jak jednak podejmować ryzyko w sposób inteligentny? Jak nie stawiać wszystkiego na jedną kartę?
Na tym Linda Rottenberg, autorka książki Szalony, czyli przedsiębiorczy. O tym, dlaczego warto iść pod prąd, zna się jak nikt inny. Jako współzałożycielka i dyrektorka generalna Endeavor, największej na świecie organizacji non profit stawiającej na wspieranie szybko rozwijających się projektów biznesowych, przez ostatnie dwadzieścia lat pomagała innowatorom w śmiałym planowaniu i mądrej realizacji tych planów.
Książka Szalony, czyli przedsiębiorczy. O tym, dlaczego warto iść pod prąd jest połączeniem niezwykle inspirujących historii z wynikami badań i wieloma praktycznymi poradami. W ten sposób powstałą mapa pozwalająca ruszyć w drogę i się rozwijać. Rottenberg przybliża nam sylwetki legendarnych przedsiębiorców, takich jak Walt Disney czy Estée Lauder, wyjaśnia również, w jaki sposób firmy takie jak MTV, GE czy Burberry zaczęły odnosić największe sukcesy, przełamując korporacyjny zastój i obierając przedsiębiorcze nastawienie. Przedstawia nam również niektórych z ponad tysiąca przedsiębiorców, którym doradzała.
Właśnie jedną z takich osób jest Leila Velez, która założyła firmę produkującą kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zaczynała swoją karierę od zwykłego kuchennego zlewu, a dziś zarabia 80 milionów dolarów rocznie.
Ludzi z marzeniami spotykam codziennie. Są tacy sami jak Leila i tacy sami jak ty. Niewykluczone, że podajesz w pracy kawę, a po cichu marzysz o otwarciu własnego mikrobrowaru. Może zrezygnowałeś ze studiów i chciałbyś założyć własną firmę projektową. Może siedzisz właśnie w swoim małym boksie i analizujesz nowy pomysł, który usprawniłby funkcjonowanie zatrudniającej cię firmy. Marzysz o czymś, ale nie wiesz, jak te marzenia urzeczywistnić. Być możesz zacząłeś już realizować swój pomysł, ale nie wiesz, jak się dostać na kolejny poziom. Dowiesz się tego z tej książki.