Szalony, czyli przedsiębiorczy

Sprawdź, gdzie kupić
Szalony, czyli przedsiębiorczy. O tym, dlaczego warto iść pod prąd

Podejmowanie ryzykownych decyzji bizneszowych przestało być tylko domeną gości w bluzach z kapturem, którym nie chciało się kończyć studiów. W dzisiejszych czasach wszyscy powinniśmy zachowywać się jak prawdziwi przedsiębiorcy, bez względu na to, czy pracujemy w wielkiej korporacji, w organizacji non profit czy też w małej rodzinnej firmie.

Każdy z nas powinien być rzutki, elastyczny i śmiały, a może nawet odrobinę szalony. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że zostaniemy z tyłu. Jak jednak podejmować ryzyko w sposób inteligentny? Jak nie stawiać wszystkiego na jedną kartę?

Na tym Linda Rottenberg, autorka książki Szalony, czyli przedsiębiorczy. O tym, dlaczego warto iść pod prąd, zna się jak nikt inny. Jako współzałożycielka i dyrektorka generalna Endeavor, największej na świecie organizacji non profit stawiającej na wspieranie szybko rozwijających się projektów biznesowych, przez ostatnie dwadzieścia lat pomagała innowatorom w śmiałym planowaniu i mądrej realizacji tych planów.

Książka Szalony, czyli przedsiębiorczy. O tym, dlaczego warto iść pod prąd jest połączeniem niezwykle inspirujących historii z wynikami badań i wieloma praktycznymi poradami. W ten sposób powstałą mapa pozwalająca ruszyć w drogę i się rozwijać. Rottenberg przybliża nam sylwetki legendarnych przedsiębiorców, takich jak Walt Disney czy Estée Lauder, wyjaśnia również, w jaki sposób firmy takie jak MTV, GE czy Burberry zaczęły odnosić największe sukcesy, przełamując korporacyjny zastój i obierając przedsiębiorcze nastawienie. Przedstawia nam również niektórych z ponad tysiąca przedsiębiorców, którym doradzała.

Właśnie jedną z takich osób jest Leila Velez, która założyła firmę produkującą kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zaczynała swoją karierę od zwykłego kuchennego zlewu, a dziś zarabia 80 milionów dolarów rocznie.

Ludzi z marzeniami spotykam codziennie. Są tacy sami jak Leila i tacy sami jak ty. Niewykluczone, że podajesz w pracy kawę, a po cichu marzysz o otwarciu własnego mikrobrowaru. Może zrezygnowałeś ze studiów i chciałbyś założyć własną firmę projektową. Może siedzisz właśnie w swoim małym boksie i analizujesz nowy pomysł, który usprawniłby funkcjonowanie zatrudniającej cię firmy. Marzysz o czymś, ale nie wiesz, jak te marzenia urzeczywistnić. Być możesz zacząłeś już realizować swój pomysł, ale nie wiesz, jak się dostać na kolejny poziom. Dowiesz się tego z tej książki.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.