…tak na marginesie strategii

Marek Staniszewski w swojej najnowszej książce …tak na marginesie strategii kolejny raz oprowadza nas po świecie marketingu strategicznego. Z dużą dozą subiektywności pisze o markach, kulturze, społeczeństwie i gospodarce.

Autor w kolejnych esejach, omawiając różne aspekty działań strategicznych, penetruje rzadko lub niechętnie poruszane obszary takich zjawisk, jak przewidywanie przyszłości w marketingu – czy to w ogóle ma sens, rola nowych technologii w świecie marek, postawa klientocentryczna – i co z tego wynika, klient ma zawsze rację. Czy aby na pewno, sztuka budowania emocjonalnej więzi z konsumentem, marketing jako filozofia działania, czyli jak likwidować antagonizmy pomiędzy marketingiem i sprzedażą oraz siła i potencjał nowych mediów na przykładzie blogosfery.

W książce …tak na marginesie strategii znajdziemy wiedzę opartą na doświadczeniu, trafne analogie i spostrzeżenia, a także ciekawe inspiracje. Gdy dodamy do tego bezkompromisowy język oraz świeże spojrzenie autora, otrzymamy prawdziwy rarytas dla każdego, kto poszukuje wiedzy marketingowej na poziomie zaawansowanym.

Marek Staniszewski jest założycielem i konsultantem w think tanku strategicznym Heuristica. Posiada 20-letnie doświadczenie w budowaniu marek i badaniu ich kondycji, zdobyte w największych agencjach reklamowych (Ogilvy, Y&R, Havas) oraz jako szef marketingu (Canal+). Jest wykładowcą i trenerem (prowadził wykłady m. in. w WSKiMS, SMR, SSM, ICAN HBP i Questus). Współtworzył formułę i program oraz jest wieloletnim wykładowcą brandowej Szkoły Strategii Marki przy SKM/SAR.

 

Kategoria: Książki marketing

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ciebie również zainteresować

Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela

Analiza marketingowa

Wayne L. Winston jest emerytowanym profesorem oraz laureatem branżowych nagród z dziedziny biznesu. Wykładał m.in. modelowanie danych w Excelu i postanowił przekazać wiedzę na temat tego programu w książce „Analizie marketingowej. Praktycznych

Czytaj więcej
Marketing Premium

Marketing Premium

Dominika Trawka to blogerka edukująca odbiorców w dziedzinie branży luksusowej, która odpowiadała również za działania marketingowe w międzynarodowej firmie kosmetycznej. Książka „Marketing Premium” to zestawienie strategii polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ujęte w

Czytaj więcej