Technical Leadership

technical-leadership
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Technical Leadership. Od eksperta do lidera łączy w sobie najlepsze wzorce biznesowego przywództwa ze specyfiką przewodzenia zespołom programistycznym. A wszystko z uwzględnieniem specyfiki naszego rynku.

Ścieżka kariery ambitnego specjalisty w branży IT wygląda mniej więcej tak: junior –> senior –> lider. Kierownictwo firmy wychodzi ze słusznego skądinąd założenia, że kierować zespołem programistów powinien również programista, tyle że bardziej doświadczony. Takie myślenie przeważnie sprawdza się w zakresie zagadnień technicznych, ale już niekoniecznie w kwestii kontaktów międzyludzkich. To, że ktoś jest świetnym fachowcem, nie oznacza jeszcze, że ma także naturalne talent do zarządzania pracą podwładnych. Jak przekonuje autor można się tego jednak nauczyć. A najlepiej od ludzi, którzy mają spore doświadczenie na stanowisku lidera technicznego i postanowili się nim podzielić.

Mariusz Sieraczkiewicz podczas pisania książki Technical Leadership. Od eksperta do lidera czerpał z wielu źródeł. Posiłkował się literaturą o przywództwie, 11-latnim osobistym doświadczeniem (w tym 6-letniej pracy konsultanta i trenera zespołów programistycznych), wieloma przeprowadzonymi szkoleniami tematycznymi oraz wystąpieniami na konferencjach. Przede wszystkim jednak opierał się na pracy nad rozwojem liderów w takich firmach, jak ING, Tieto, YDP, Opera, Samsung, Cybercom Poland Sp. z o. o., Trapeze Poland Sp. z o. o., Apator S.A., LSI Software S.A., SAS Institute Sp. z o.o., Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA czy PRUFTECHNIK Technology Sp. z o. o.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Technical Leadership

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Technical Leadership

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej