,

Wyścig z maszynami

Wyścig z maszynami
Wyścig z maszynami
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy to wyjątkowa książka dwóch naukowców z amerykańskiego Instytuty Technologii w Massachusetts.

Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee twierdzą, że rewolucja cyfrowa, która przebiega w tempie wykładniczym, dawno wymknęła się ludziom spod kontroli. Posiłkując się wieloma przykładami z dziedziny technologii ogólnego przeznaczenia (ang. general purpose technology, GPT) wskazują, że komputery zaczynają zastępować ludzi w dziedzinach życia, które do niedawna jeszcze były wyłącznie naszą domeną.

Co się stanie, kiedy maszyny zyskają intuicję? Autorzy książki Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy rozpoczynają od analizy wysokiego poziomu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych w kontekście teorii „końca pracy”. Argumentują, że w obliczu wzrastających kompetencji coraz bardziej inteligentnych maszyn, zwykły pracownik traci swoją silną pozycję na rynku pracy, ustępując pola komputerom. Analiza rynku pracy jest jednak dla Brynjolfssona i McAfee’a jedynie punktem wyjścia do szerokich rozważań o skali postępu technologicznego, jaki obserwowaliśmy w ostatnich latach.

Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy to śmiałe rozwinięcie słynnych futurologicznych traktatów Raya Kurzweila oraz Jeremy’ego Rifkina, które czyta się z zapartym tchem.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Wyścig z maszynami

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Wyścig z maszynami

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej