Wyścig z maszynami

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy to wyjątkowa książka dwóch naukowców z amerykańskiego Instytuty Technologii w Massachusetts.

Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee twierdzą, że rewolucja cyfrowa, która przebiega w tempie wykładniczym, dawno wymknęła się ludziom spod kontroli. Posiłkując się wieloma przykładami z dziedziny technologii ogólnego przeznaczenia (ang. general purpose technology, GPT) wskazują, że komputery zaczynają zastępować ludzi w dziedzinach życia, które do niedawna jeszcze były wyłącznie naszą domeną.

Co się stanie, kiedy maszyny zyskają intuicję? Autorzy książki Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy rozpoczynają od analizy wysokiego poziomu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych w kontekście teorii „końca pracy”. Argumentują, że w obliczu wzrastających kompetencji coraz bardziej inteligentnych maszyn, zwykły pracownik traci swoją silną pozycję na rynku pracy, ustępując pola komputerom. Analiza rynku pracy jest jednak dla Brynjolfssona i McAfee’a jedynie punktem wyjścia do szerokich rozważań o skali postępu technologicznego, jaki obserwowaliśmy w ostatnich latach.

Wyścig z maszynami. Jak rewolucja cyfrowa napędza innowacje, zwiększa wydajność i w nieodwracalny sposób zmienia rynek pracy to śmiałe rozwinięcie słynnych futurologicznych traktatów Raya Kurzweila oraz Jeremy’ego Rifkina, które czyta się z zapartym tchem.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Wyścig z maszynami

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.