TED. Jak wygłosić mowę życia

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Chcesz zostać współczesnym Demostenesem? Jeremey Donovan, organizator konferencji TEDx oraz mówca, w swojej książce TED. Jak wygłosić mowę życia pokazuje nam, w jaki sposób to osiągnąć.

Praktyczna umiejętność przemawiania do dużej grupy ludzi – niezależnie od tego, czy będą to uczniowie liceum, tłum na wiecu czy przedsiębiorcy na konferencji – jest niezwykle trudną sztuką. Niełatwo jest opanować nerwy, kontrolować swoje słowa, gesty, mimikę oraz zachowanie, tak aby słuchacze mogli skupić się na tym, co chcemy im przekazać, a nie na naszych negatywnych emocjach. Jednak każdy z nas, kto poważnie myśli o przekonywaniu innych ludzi do swoich idei, a także o swojej karierze, powinien doskonalić tę sztukę i korzystać z niej najczęściej, jak się da. Jeżeli chcesz szybko i trwale poprawić w tej dziedzinie swoje umiejętności, koniecznie musisz sięgnąć po książkę Jeremeya Donovana, który pisze o przygotowaniach do wystąpienia na konferencji TED.

TED jest organizacja non profit, która zajmuje się popularyzacją szczytnych idei. Przed zapraszanymi mówcami stawia ogromne wyzwanie wygłoszenia prelekcji życia. Autor wielokrotnie sam występował na tej konferencji, a wcześniej latami się do tego przygotowywał, więc dogłębnie przebadał i przepracował ten trudny temat. W jego książce TED. Jak wygłosić mowę życia znajdziemy ponad sto cennych wskazówek dotyczących wszystkich ważnych aspektów wystąpienia, począwszy od otwarcia wskazującego korzyści z wysłuchania prelekcji, a skończywszy na ujęciu idei w formę inspirującej odpowiedzi na początkowe pytanie.

W książce znajdziemy między innymi wybór wartych upowszechnienia idei, sposoby opracowywania i opowiadania historii, jak otwierać wypowiedź i jak przechodzić pomiędzy jej poszczególnymi częściami. Z lektury dowiemy się również w jaki sposób wywoływać emocje i wzbogacać język, jak doskonalić przekaz werbalny, a także w jaki sposób poruszać się po scenie i korzystać z mównicy.

Jeżeli więc chcesz być wspaniałym mówcą, nie zwlekaj. Sięgnij po książce Jeremeya Donovana, czytaj i ćwicz.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić TED. Jak wygłosić mowę życia

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce TED. Jak wygłosić mowę życia

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej