,

Trzy reguły

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Każdy menedżer zastanawia się, w jaki sposób zbudować firmę na mocnych fundamentach, a następnie prowadzić ją od sukcesu do sukcesu. Nie jest to proste zadanie, ale jak przekonują autorzy książki Trzy reguły. Jak myślą wyjątkowe firmy? klucz do sukcesu tkwi w sposobie myślenia.

Michael E. Raynor i Mumtaz Ahmed przeanalizowali generowane na przestrzeni kilkudziesięciu lat dane dotyczące dwudziestu pięciu tysięcy firm. Zrobili to po to, by uniknąć banalnych odpowiedzi oraz wykluczyć te, które nie uwzględniają aspektu losowości.

Efektem ich pracy jest teza, że to co łączy firmy, które potrafią osiągać świetne wyniki, to nie sposób działania, ale właśnie sposób myślenia. Opiera się on na trzech regułach. Po pierwsze:, jest to wysoka jakość ważniejsza niż niska cena. Po drugie, przychód ważniejszy niż koszt. I w końcu po trzecie, nie ma innych reguł. Michael E. Raynor i Mumtaz Ahmed w swojej książce Trzy reguły. Jak myślą wyjątkowe firmy? brawurowo bronią swoich wniosków. Prezentowane przez nich wyniki badań i tabele porównawcze czyta się z wypiekami na twarzy.

Michael E. Raynor – ekspert ds. strategii, innowacji i wzrostu przedsiębiorstw. Od lat bada te zagadnienia, współpracując z firmami wywodzącymi się z różnych branż. Jest autorem bestselerowych, szeroko cytowanych książek o zarządzaniu, między innymi Paradoksu strategii (wyd. pol. 2007) i Innovator’s Manifesto (wyd. 2011). Wspólnie z Claytonem Christensenem napisał Innowacje. Napęd wzrostu (wyd. pol. 2008). Jest Dyrektorem w Deloitte Services LP.

Mumtaz Ahmed – doradca specjalizujący się w zarządzaniu wydajnością firm. Ma wieloletnie doświadczenie w analizowaniu strategii, czynników rozwoju, innowacyjności, marki i reputacji przedsiębiorstw. Jego obszar badawczy to także zarządzanie wiedzą. Wraz z Michaelem Raynorem napisał wiele artykułów, publikowanych m.in. „Harvard Busiuness Review czy „Strategic Management Journal”. Jest Wiceprezesem Deloitte Touché Tohmatsu Limited.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Trzy reguły

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Trzy reguły

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej