,

Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej

Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 4

Kiedy już prowadzisz własną firmę, która osiąga coraz lepsze wyniki z pewnością zastanawiasz się, co może sprawić, by pójść jeszcze dalej. Czy myślisz, że niebo jest limitem? W którą stronę podążać, by móc osiągać ponadprzeciętne wyniki? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce „Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej” autorstwa Jima Collinsa i Billa Laziera.

Praktyczna wiedza, głupcze!

Duet autorów na prowadzeniu własnej firmy oraz działalności doradczej zjadł zęby. Metodą prób i błędów, które związane były z mnóstwem przygód utorowali sobie ścieżkę do pisania, w jaki sposób można rozwijać organizacje małe i duże. Wrażenie robi chociażby współpraca ze Stevem Jobsem i tajemnica sukcesu Apple, będą również ich udziałem. Takich mocnych historii jest w książce o wiele więcej. O wszystkich przekonasz się oczywiście podczas lektury.

Jak patrzeć na pracownika?

Książka „Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej” pozwala inaczej spojrzeć na temat zasobów ludzkich. Świetny jest przykład związany z … autobusem. Czasem możesz mieć w autobusie właściwą osobę, ale na niewłaściwym siedzeniu. Być może na samym początku umieściłeś ją na stanowisku niedopasowanym do jej umiejętności lub temperamentu. A może, co się często zdarza w szybko rosnących firmach, wymogi stanowiska przerosły możliwości zajmującej je osoby.

Umiejętne zarządzanie ludźmi, obdarzanie ich zaufaniem oraz poszerzanie kompetencji sprawia, że otwierają się możliwości, które kiedyś były zakryte. To coś silnie związanego z wizjami rozwoju, które niejednokrotnie pozostają w sferze marzeń. Autorzy pokazują, w jaki sposób można marzenia wprowadzać w rzeczywistość. Przykłady z życia wzięte udowadniają, że wielu pracowników ma pomysły, mogące zrewolucjonizować Twoją firmę. Daj im tylko szansę. Choć „daj” w wielu wypadkach może okazać się bardzo trudnym, pierwszym krokiem.

Jak patrzeć na siebie?

Jeśli chcesz komuś pomóc, najpierw zacznij od siebie. Nie możesz być dobrym liderem jeśli sam nie rozwijasz się, poznając swoje słabe i mocne strony. Nie chodzi o robienie studiów MBA w dwa miesiące, a o sumienną pracę nad sobą i swoimi zasobami. Tylko w taki sposób wybierzesz tych najlepszych i zapalisz w nich chęć do walki o jedyną słuszną ideę.

Książki oparte na studiach wyjątkowych firm, prowadzonych przez Jima Collinsa i jego współpracowników, towarzyszą nam od ponad dwóch dekad. I są niezwykle bliskie mi „od początku”. Dziś to już klasyka literatury z obszaru zarzadzania i przywództwa, klasyka z najwyższej półki. Ich moc zawiera się w integracji perspektyw – od złożoności zjawisk po proste, niezwykle praktyczne zasady, które autor ze swoich studiów wyprowadza. Większość z nich ma walory uniwersalne i ponadczasowe, o czym możemy się przekonać z tego niezwykłego opracowania łączącego pierwsze odkrycia Collinsa z najnowszymi refleksjami o działaniu wybitnych liderów i ich firm już w realiach postcovidowych. To lektura porywająca, prosta, a zarazem wymagająca, bo realizacja wskazówek Collinsa wymaga otwartości umysłu, biznesowej pokory, a przy tym wiary i determinacji. Dla oddanych czytelników autora Od dobrego do wielkiego lektura jest ucztą twórczego utrwalenia wyjątkowych inspiracji. A dla tych, którzy jeszcze tego świata nie poznali – fantastyczną okazja, by przyłączyć się do elitarnego grona liderów. Książka będzie szczególnie przydatna dla wszystkich, którzy niezależnie od skali ustawicznie rozwijają swoje organizacje i kompetencje jutra, niezbędne do osiągania i utrwalania sukcesu.

Jacek Santorski

Employer branding w Twojej firmie 2.0

Okazuje się, że wielu ludzi może mylić się co do employer brandingu w swoich organizacjach. Ani owocowe czwartki, ani tym bardziej kasa nie sprawi, że będziesz otoczony przez oddanych pracowników. Co sprawia, że Lewandowski chciał zamienić Bayern na Barcelonę? Czy Marek Konrad miał rację, powtarzając, iż pieniądze to nie wszystko w filmie o tym samym tytule? Przekonajcie się w książce „Twoja firma 2.0”.

BE 2.0 by Jim Collins – A Book That Has Greatly Influenced Digible

Case studies czyli to, co tygryski lubią najbardziej

Ta książka nie obiecuje – ta książka daje praktyczne porady i case studies, dotyczące sposobów na osiągnięcie sukcesu. Pozostaje oczywiście kwestia, czy będziesz chciał z nich skorzystać? Czy odważysz się zaufać sobie i swoim pracownikom? Zastanawiaj się, analizuj i czytaj „Twoją firmę 2.0” by żaden kryzys i inflacja nie był Tobie straszny. Niech książka „Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej” będzie na Twojej półce i w Twojej głowie!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Twoja firma 2.0. Od dobrej do wielkiej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej