Wejdź na wyższy poziom marketingu z tymi 3 książkami

Czy w obecnych czasach czytamy jeszcze książki? To pytanie z pewnością zadają sobie ich wydawcy, autorzy i wszyscy, którzy w jakiś sposób związani są z tym przemysłem. Na całe szczęście książki o marketingu cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, a wydawnictwa, które zdecydowały się na współprace z autorami z tego kręgu, bez wątpienia mogą być nastawieni na zyski. Książki marketingowe są potrzebne i póki co chyba nic tego nie zmieni. Oczywiście w tym segmencie rynku najbardziej liczy się doświadczenie, aczkolwiek aby owe doświadczenie budować, przydadzą się solidne fundamenty, które dadzą teoretyczną podstawę do poznawania świata sprzedaży i reklamy. W książkach o marketingu znajdziemy także bardzo często historie z życia wzięte opowiadane przez ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli tego, o czym mówią, a taka wiedza może okazać się najcenniejsza. W tym rozdziale chcieliśmy pokrótce przedstawić 3 książki, które z pewnością warto przeczytać na początku swojej kariery zawodowej.


Marketing 4.0. Era cyfrowaMarketing 4.0. Era cyfrowa

To książka autorstwa Philipa Kotlera, który we współczesnym marketingu uznawany jest za wybitny autorytet, a jego inne dzieło pt. Marketing wielu traktuje jako biblię. Książki do marketingu tj. „Marketing 4.0. Era cyfrowa” to zbiór informacji z zakresu sprzedaży, promocji i reklamy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ludzi z branży. Nie można by nie wspomnieć, że z wiedzy Philipa Kotlera korzystały takie światowe giganty jak m.in. Ford, IBM, Michelin czy Bank of America.Narratologia - Paweł TkaczykNarratologia

Kolejna pozycja obowiązkowa, jeśli chodzi o książki marketingowe to „Narratologia” Pawła Tkaczyka, który w środowisku znany jest od dawna i zajmuje czołowe pozycje w rankingach najpopularniejszych ludzi z branży. „Narratologia” to książka marketingowa, która dzięki barwnym opowieściom i intertekstualności, jest przystępna nawet w przypadku skomplikowanych zagadnień, o których u Tkaczyka czyta się najzwyczajniej przyjemnie. „Narratologia” jest to pewnego rodzaju podróż przez świat marketingu, a poszczególne przystanki pozwalają wraz z rozwojem narracji na poznawanie ważnych elementów i zagadnień, których w książkach do marketingu nie mogło zabraknąć. Trzeba zwrócić uwagę również na to, że owe przystanki zostały doskonale wyselekcjonowane, dlatego „Narratologia” nie nudzi i nie popycha w rutynę.


Tajniki Konwersji. Jak zmienić potencjalnego klienta w zadowolonego nabywcęTajniki Konwersacji

Ostatnia książka marketingowa, którą chcieliśmy Państwu polecić to „Tajniki Konwersacji” autorstwa Chrisa Smitha. Podtytuł książki: „Jak zmienić potencjalnego klienta w zadowolonego nabywcę” jest tutaj kluczowy, ponieważ tekst dosyć skrupulatnie i transparentnie traktuje o tym, jak prowadzić dialog z klientami, a nawet kierować ich wrażeniami w taki sposób by skorzystali z usług i przede wszystkim wrócili ponownie. Chris Smith opowiada o najważniejszych rzeczach, które muszą przełożyć się na pozyskane leady, zwraca uwagę na wygląd strony, a wszystko to popiera przytaczanymi analizami i badaniami. Książka marketingowa „Tajniki Konwersacji” trafia w sedno bez zbędnych wywodów, dlatego będzie idealną pozycją dla ludzi lubiących konkrety podane w przejrzysty sposób.