Tajniki Konwersji

Sprawdź, gdzie kupić
Tajniki Konwersji. Jak zmienić potencjalnego klienta w zadowolonego nabywcę

Książka Chrisa Smitha Tajniki konwersji. Jak zmienić potencjalnego klienta w zadowolonego nabywcę to dość pokaźna pigułka wiedzy, która jest wartościowa między innymi dlatego, że podaje ją człowiek, który lata spędził na pozyskiwaniu klientów i przekonywaniu ich do zakupu towarów oraz usług. Smith ostatecznie założył własny biznes, a zdobyta przez niego wiedza pozwoliła mu prężnie rozwijać własną markę. W swojej książce autor dzieli się swoimi doświadczeniami, daje porady, a co najważniejsze, podsuwa pomysły i rozwiązania, które mogą sprawdzić się w różnych branżach.

Bo obraz i treść mają znaczenie

Smith nie odkrywa koła na nowo, ale przypomina nam o najważniejszych dla pozyskiwania leadów rzeczach. Pierwsza jego lekcja to ta, o której nadal zapominają firmy. Wygląd strony internetowej, e-sklepu, czy też folderów ma ogromne znaczenie w odbiorze naszej oferty. „Mówiąc wprost, dobry projekt buduje zaufanie, a zaufanie zawsze było i będzie motorem do zakupów tak w Internecie, jak i poza nim”. Podpierając się różnymi analizami i badaniami, autor jasno pokazuje, jak wiele osób kieruje się pierwszym wrażeniem, jakie wywiera na nich strona. Właściciele e-sklepów borykają się z problemem niskiej konwersji i nie rozumieją często, że banery reklamowe nie spełniają swojej roli, szczególnie wtedy, gdy nie dają czegoś, co obiecują. Wśród wypowiedzi ankietowanych w badaniu „Zaufanie i jego brak do witryn poświęconych zdrowiu” kobiet można było przeczytać takie oto wypowiedzi: „Te banery próbują nakłonić do kupna czegoś albo kliknięcia poniżej, by dostać coś za darmo, a to od razu zniechęca”.

Dlatego już na początku książki dostajemy informację, co trzeba zmienić w projekcie strony, by bardziej trafiała ona do odbiorcy. Każda branża ma swoje pewne standardy i trzeba mieć to na uwadze. Poza tym warto pamiętać o „potwierdzeniu społecznym” i rekomendacjach, o zasadzie kontrastu i wielu innych elementach, które są tutaj dobrze rozpisane. Najważniejsze, że każdy opis poparty jest przykładami.

Tutaj też znajduje się część o idealnych wpisach na firmowe i sklepowe blogi, które mają doprowadzić do konwersji. Smith zdradza kilka ciekawych pomysłów i dzieli się wiedzą, która ma wpływ na jej poziom. Pokazuje krok po kroku, jak optymalizować treści pod kątem wyszukiwarek, mediów społecznościowych, a także to, jak generować leady.

Bo czas naszych klientów ma znaczenie

Chris Smith podzielił swoją książkę na pewne części i każda z nich ma swój konkretny temat. Początek skupiał się na treściach i obrazach, social mediach i reklamie, środek zaś to wstęp do automatyzacji procesów oraz szybkiego działania na ruchy leadów. Tutaj dostajemy, jak na tacy, rozpisane wszystkie możliwe zasady działania z leadami. Poznajemy, kiedy trzeba się z nimi kontaktować, jak szybko dzwonić, ile razy należy nawiązać interakcję, by dokończyć sprzedaż. Gdy zdamy sobie sprawę, jak wiele czynników ma wpływ na decyzję zakupową leadów, to łatwiej nam zrozumieć, w jaki sposób do nich trafiać.

Bo śledzenie klientów jest ważne

Pozyskiwanie leadów to wiedza o naszych klientach. Śledzenie ich zachowań w Internecie ma ogromny wpływ na to, jak będziemy mogli się z nimi komunikować. Smith podaje kilka scenariuszy rozmów, które mogą naprawdę zaskoczyć naszych rozmówców. Oczywiście pod pojęciem śledzenia nie ma on na myśli chodzenia za potencjalnym kupcem i zaglądania mu do lodówki, ale o wyszukiwaniu naszych leadów w wyszukiwarce oraz w kanałach social media. Dzięki zdobytej w ten sposób wiedzy dużo łatwiej rozpoczniemy rozmowę i nawiążemy relacje potrzebne w sprzedaży.

To tak naprawdę tylko część wiedzy zawartej w książce Tajniki konwersji. Jak zmienić potencjalnego klienta w zadowolonego nabywcę. Jeden z rozdziałów całkowicie poświęcony jest rozmowom sprzedażowym i na pewno przyda się osobom, które pracują na stanowisku telemarketera lub sprzedawcy. Pewne zasady prowadzenia konwersacji i budowania przewagi nad leadem są tutaj kluczowe i na nich skupia się Smith. Opowiada nam o tym, jak być „alfą” w tej rozmowie. Dodatkowo pozwala przeanalizować różne, istotne dla sprzedaży wskaźniki, które pojawiają się w różnych kanałach. Dzięki temu wiemy, co mówią nam statystyki Facebooka, dane pochodzące z witryn i innych miejsc, np. z kampanii email marketingowych.

Nie można powiedzieć, że jest to pozycja idealna. Zawiera ogromną dawkę wiedzy, która przyda się niejednej firmie i jej sprzedawcom, ale czasami wydaje się, że zbyt idealizuje osobę handlowca i jego możliwości. Z kart książki niekiedy wynika, że sprzedaż produktu przez telefon to nic trudnego, a sami wiemy, że nie zawsze tak jest.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.