Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Pinterest

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Wielka deformacjaWielka deformacja jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po tym nastąpił. Premiera tego monumentalne dzieła Davida Stockmana na rynku amerykańskim miała miejsce w 2013 roku.

Wielka deformacja krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizmy korupcji politycznej i wpływ tego na obecne trudności gospodarcze w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Książka zaraz po premierze stała się bestsellerem, a przy tym także swoistą biblią deformacji wolnego rynku i przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską ścieżką. Chodzi przede wszystkim o Japonię, a ostatnio również Unię Europejską. Z tego właśnie względu Wielka deformacja stała się bardzo aktualne także w naszym obszarze gospodarczym.

David Stockman jest wybitnym ekonomistą amerykańskim, byłym ministrem ds. budżetu w rządzie Ronalda Reagana. Po odejściu z aktywnej polityki Stockman przez wiele lat pracował na Wall Street, będąc ekspertem/partnerem dużych firm inwestycyjnych: Salomon Brothers oraz Blackstone Group. Od roku 2003 do 2013 pełnił funkcję prezesa firmy Collins and Aikman, dużego producenta części samochodowych z Detroit. Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA. Uważany jest też za czołowego przedstawiciela Partii Republikańskiej.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Opinie o książce Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.