Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Wielka deformacjaWielka deformacja jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po tym nastąpił. Premiera tego monumentalne dzieła Davida Stockmana na rynku amerykańskim miała miejsce w 2013 roku.

Wielka deformacja krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizmy korupcji politycznej i wpływ tego na obecne trudności gospodarcze w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Książka zaraz po premierze stała się bestsellerem, a przy tym także swoistą biblią deformacji wolnego rynku i przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską ścieżką. Chodzi przede wszystkim o Japonię, a ostatnio również Unię Europejską. Z tego właśnie względu Wielka deformacja stała się bardzo aktualne także w naszym obszarze gospodarczym.

David Stockman jest wybitnym ekonomistą amerykańskim, byłym ministrem ds. budżetu w rządzie Ronalda Reagana. Po odejściu z aktywnej polityki Stockman przez wiele lat pracował na Wall Street, będąc ekspertem/partnerem dużych firm inwestycyjnych: Salomon Brothers oraz Blackstone Group. Od roku 2003 do 2013 pełnił funkcję prezesa firmy Collins and Aikman, dużego producenta części samochodowych z Detroit. Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA. Uważany jest też za czołowego przedstawiciela Partii Republikańskiej.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Wielka deformacja czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej